Muzyka

Asymmetry Festival 2011: Scott Kelly (Neurosis) w Firleju

Scott Kelly to jeden z założycieli legendarnego zespołu Neurosis. We wrocławskim Firleju wystąpi z solowym projektem akustycznym.

 

 

 

 

Powstała w 1985 roku grupa Neurosis stanowi inspirację dla rzeszy muzyków i projektów poruszających się w okolicach eksperymentalnego metalu.

 

 

Tym razem charakterystycznemu, zachrypniętemu wokalowi Scotta Kelly’ego towarzyszyć będą dźwięki gitary akustycznej. Solowe kompozycje lidera Neurosis mają zdecydowanie lżejszy, wręcz folkowy wydźwięk.

 

Kelly twierdzi, że jego własna twórczość w Neurosis ma największy wpływ na jego styl muzyczny. Poza tym wymienia zespoły i twórców takich jak: Black Flag, Pink Floyd, Die Kreuzen, Amebix, Jimi Hendrix, King Crimson, The Melvins, Celtic Frost oraz Hank Williams.

 

Wciąż komponuje, nagrywa oraz występuje z zespołem Neurosis i z projektami pobocznymi. Ma także udziały w wydawnictwie Neurot Recordings, które jest współwłasnością wszystkich muzyków Neurosis. Ostatnio zaangażował się w powstanie radia internetowego, które nosi nazwę „Combat Music Radio”.

 

 

Koncert w Firleju będzie przystankiem na międzynarodowej trasie koncertowej, obejmującej Stany Zjednoczone, Europę Wschodnią, Włochy i Hiszpanię. Scott Kelly będzie grał materiał z obu solowych płyt a także utwory innych swoich projektów. Najprawdopodobniej poza numerami akustycznymi, zaprezentuje też kilka piosenek z użyciem gitary elektryczne. Bilety kosztują 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu.

(aż)

 

więcej informacji na stronie Klubu Firlej

 

 

 

 

18 lutego 2011, 20:00 Wrocław, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca