Muzyka

Półfinały Festiwalu Rock Nocą w Piwnicy Artystycznej „Gumowa Róża”

 

Kwietniowe imprezy w Piwnicy Artystycznej  „Gumowa Róża”

 

 

10.04  g. 20.00 – Koncert akustyczny zespołu Fruhstuck – wstęp 8 zł

Wrocławski zespół z ponad 10 letnim stażem wystąpi tym razem w akustycznej wersji.

 

Niewątpliwym atutem Fruhstucka jest mocne rockowe brzmienie i niezwykle charyzmatyczny głos Martijna Krale, holenderskiego wokalisty.  Wysoki muzyczny poziom wykonania został doceniony w Polsce i za granicą otwierając muzykom drogę do długiej listy klubów i festiwali, w których brali udział w czasie ostatniej dekady. Grali niemal wszędzie, gdzie warto było zagrać a 10.04 można będzie ich usłyszeć w Gumowej Róży.

Do posłuchania i obejrzenia na:

http://www.myspace.com/fruhstuck

 

 

 

11.04 do 11.05 – Półfinały Festiwalu Rock Nocą – wstęp wolny

W tym roku Piwnica Artystyczna Gumowa Róża występuje w nowej roli, jako scena partnerska dla Festiwalu Rock Nocą organizowanego przez zielonogórski klub 4 Róże dla Lucienne.  W ramach koncertów półfinałowych odbywających się w Gumowej Róży będzie można usłyszeć takie zespołu jak: Editt, Hoa, Know, Because, Maigra, Naczynia Połączone, Requiem i Vivid

 

 

 

 

11.04 g. 20.00 – Półfinały festiwalu Rock Nocą – koncert zespołu  Requiem – wstęp wolny

Requiem to 5-osobowy wrocławski zespół grający muzykę z pogranicza alternatywnego rocka i mocnego popu. Brzmienie zespołu jest wypadkową gustów muzyków Requiem. Początki bandu sięgają roku 2003, kiedy to grupa kolegów z liceum w Kłodzku postanowiła założyć kapelę. W roku 2005 dwuletnia współpraca zaowocowała nagraniem pierwszego dema zatytułowanego \"Deszcz\". W roku 2006 zespół przeniósł się do Wrocławia. Rok 2007 wyznacza nową drogę zespołu - nowy skład, nowe cele, nowe pomysły i nowe demo  zatytułowane „Przed Snem”. Pod koniec 2008r. wychodzi nowa płyta Requiem „Siedem”. 19 maja ukazała się kolejna płyta promocyjna grupy Requiem z Wrocławia. Piosenką, która promuje album jest kompozycja Ćma, która powoli zdobywa różne listy przebojów i jest prezentowana na antenach radiów internetowych. Sam klimat całości utrzymany jest w stylu alternatywnego rocka oraz mocnego popu. Requiem ma za soba wiele koncertów: jako support zespołów (IRA, Behavior, Trebunie Tutki), koncerty galowe (Kino Warszawa  Wizualia 2009, Empik RENOMA Wrocław), Juwenalia (Opole), koncerty charytatywne (WOSP Kłodzko, Wrocław, MotoSerce  Jelenia Góra), oraz wystepy na ogólnopolskich przegladach i festiwalach m.in. V Wrocławski Festiwal Form Muzycznych, XIII Liga Rocka w Jeleniej Górze, Finał Muzycznej Bitwy Radia Wrocław(w której zespól zajął II miejsce).Wspomnieć należy również o nagrodzie dla najlepszej wokalistki na Festiwalu Wybryk, która zdobyła frontmanka zespołu Ula Issel. Poza Polską zespół występował również w Holandii.

http://www.requiem.wroclaw.pl

 

 

 

 

12.04 g. 20.00 – The Hangovers – wstęp wolny

To już trzeci występ tego trio w Gumowej Róży. Zachęceni powodzeniem poprzednich odsłon zdecydowaliśmy się po raz kolejny zaprosić zespół do zagrania w naszym klubie.

The Hangovers to wrocławska formacja grająca  rocka wzbogaconego elektroniką. Zespół trzech muzyków związanych na co dzień z  Nation, Co.IN, Hetane i Bipolar Bears. Oprócz własnych kompozycji wykonują również covery w nowych aranżacjach(min Placebo, Porcupine Tree, Burzum, George Michael). Projekt założony dla rozrywki, zapewnia znakomitą zabawę słuchaczom.

 

 

 

 

 

 

13.04 g. 20.00 – Półfinał festiwalu Rock Nocą – zespół VIVID – wstęp wolny

 

VIVID

Zespół reaktywował się w 2009r po kilkuletniej przerwie. Początkowo muzyka zespołu  powstawała na fali popularności i pod wpływem fascynacji amerykańskimi zespołami grającymi różne odmiany muzyki hard rock i heavy metal spośród których wymienić można chociażby: Van Halen, Living Colour, Mr.Big. Nazwa \"VIVID\" została zaczerpnięta z tytułu pierwszej płyty amerykańskiej grupy funk rockowej Living Colour. Aktualnie przyznają się do inspiracji  całym  wachlarzem  gitarowej muzyki rozrywkowej, począwszy od beatlesów do współczesnych eksperymentów. W 2010 r zespół wziął  udział w plebiscycie Muzyczne Scyzoryki i otrzymał pierwszą nagrodę jako najlepszy zespół rockowy w regionie świętokrzyskim.

 

www.vivid.art.pl

 

 

 

 

14.04 g. 20.00 – Jam session – wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących się przyłączyć lub tylko posłuchać tej muzycznej improwizacji oscylującej wokół jazzu, bluesa, muzyki etnicznej. 

 

 

 

Kwiecień w Piwnicy Artystycznej „Gumowa Róża” we Wrocławiu

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 pazdziernika 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca