Muzyka

Slot Art Festival rusza 5 lipca!

Rusza jedno z większych wydarzeń artystyczno-kulturalnych w naszym kraju! Tegoroczny Slot Art Festival odbędzie się od 5 do 9 lipca, niezmiennie w Lubiążu k/Wrocławia, w starym klasztorze Cystersów. W tym roku w dziedzińcu tego potężnego kompleksu zagrają m.in. Kim Nowak, Izrael i Luxtorpeda.

Rusza jedno z większych wydarzeń artystyczno-kulturalnych w naszym kraju! Tegoroczny Slot Art Festival odbędzie się od 5 do 9 lipca, niezmiennie w Lubiążu k/Wrocławia, w starym klasztorze Cystersów. W tym roku w dziedzińcu tego potężnego kompleksu zagrają m.in. Kim Nowak, Izrael i Luxtorpeda.


Slot Art Festival to potężna dawka kreatywności, inspiracji i rozwoju, wydarzenie które już znalazło swoje miejsce w świadomości i w sercach tysięcy młodych Polaków. Monumentalność i tajemniczość kompleksu klasztornego (dwa i pół razy większego niż krakowski Wawel), na terenie którego odbywa się festiwal, świetnie współgra z twórczym charakterem wydarzenia. Co roku przestrzeń Slot Art Festival wypełnia się dźwiękami (w tym roku aż 8 scen!), instalacjami, galeriami, wykładami, warsztatami, tysiącami ludzi…


Slot Art Festival przyciąga przede wszystkim tych, którzy kochają muzykę i ciągle szukają świeżego brzmienia. Choć duża scena – serce festiwalu – bije w rytm rockowej alternatywy, nie jest w stanie zagłuszyć różnorodności slotowych dźwięków. Do dyspozycji jest: scena doświadczalna dla tych, którzy lubią eklektyczne zderzenia jazzu, eksperymentu i klasyki brzmiące pod monumentalnym sklepieniem klasztornej katedry; scena klubowa czyli szaleństwo do samego rana, wizualizacje i wszystko co najlepsze w nowoczesnej muzyce tanecznej; scena unplugged czyli znane i nie znane zespoły w wydaniu „bez prądu”; mała scena (konkursowa) - ulubione miejsce młodych, ambitnych zespołów, na niej mają one możliwość skonfrontowania swojej muzyki z szerszą publicznością; HC/Punk Club dla wielbicieli bezkompromisowych brzmień i zaangażowanego przekazu; reggae tent czyli muzyka z Jamajki i okolic i scena Cafe Pralnia, gdzie – w kawiarnianym gwarze – można posłuchać młodych twórców poszukujących swoich własnych muzycznych ścieżek.


Ale Slot to nie tylko muzyka. To galerie i instalacje, festiwalowe kino, które w tym roku zaprezentuje m.in. nagradzane Erratum Marka Lechkiego, wykłady, a także spotkanie z Janiną Ochojską. Festiwal daje możliwość udziału w warsztatach artystycznych – manualnych, scenicznych i muzycznych, a także językowych, sportowych i wielu innych - do wyboru jest grubo ponad setka warsztatów. Dla aktywistów, Slot wygospodarował przestrzeń inicjatyw społecznych, gdzie będzie można zapoznać się z działalnością rozmaitych organizacji pozarządowych, a także obejrzeć głośne, nagradzane filmy dokumentalne. SAF wspiera również ideę Fair Trade – we wszystkich festiwalowych kafejkach będzie można kupić produkty pochodzące ze Sprawiedliwego Handlu.

 

Więcej: slot.art.pl

 

Cena biletu na festiwalu:
180 zł karnet, 40 zł doba festiwalowa. 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca