Muzyka

V Buskie Warsztaty Gospel - fotorelacja

Kolejna edycja warsztatów wokalnych poświęconych muzyce gospel.

Gospel to chrześcijańska muzyka sakralna, którą zapoczątkowali czarnoskórzy mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Od kilku lat w Polsce organizowane są warsztaty poświęcone temu nurtowi w muzyce. Głównym celem takich spotkań jest doskonalenie swojego głosu, miłe spędzanie czasu, ale przede wszystkim wychwalanie Boga.


Tym razem muzyka gospel zawitała do Buska-Zdroju. W dniach 19 i 20 września 2015 w Samorządowym Centrum Kultury odbyły się V warsztaty Gospel.

 

Liderem bieżącej edycji był Colin Vassell - dyrygent, trener głosu i znakomity wokalista posiadający ponad 30-letnie doświadczenie w prowadzeniu chórów.

 

Jako uczestnik warsztatów miałem okazję bacznie przyglądać się temu, jak wygląda praca z profesjonalistą. Colin Vassell, z którym miałem przyjemność zamienić kilka zdań to człowiek niezwykle ciepły, miły i pozytywnie nastawiony do życia. W czasie pracy wyraźnie widac było wielką pasję, z którą wykonuje swój zawód.

 

W ciągu dwóch pracowitych dni pod okiem wybitnego dyrygenta dzieci, młodzież i dorośli pracowali nad swoim głosem. W warsztatach wzięło udział około 70 osób. Podsumowaniem treningu był koncert finałowy.

 

Podczas koncertu zaprezentowano przepiękne utwory m.in: Every Praise, He Reigns, I Need You to Survive, The Anthem.

 

Cytując Colina Vassella było “very very dobrze”. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję warsztatów, a poniżej krótka fotorelacja z tegorocznej edycji.

 

 

                                                                                                                      Mateusz Marzec

 

Zdjęcia


Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca