Muzyka

The Internet gwiazdą World Wide Warsaw

Projekt The Internet wystąpi w ramach festiwalu World Wide Warsaw. Koncert odbędzie się 17 marca w kamienicy przy Kredytowej 9.
Gdy Odd Future pierwszy raz trafili do szerszej publiczności, nikt się nie spodziewał, że wśród tej grupki zbuntowanych nastolatków znajdzie się jeden z najpopularniejszych wokalistów ostatnich lat Frank Ocean. Z grona tego uformował się również zespół, który jest jednym z najświeższych projektów, jakie otrzymali fani R&B - mowa o headlinerze World Wide Warsaw 2016: The Internet. Syd The Kyd i Matt Martians zaczynali jako duet w 2011 wydając debiutancki album "Purple Naked Ladies", który nie tylko przyciągnął uwagę świetną muzyką, ale również odważnymi tekstami wokalistki, która poruszała w nich tematykę własnej seksualności. Dwa lata później do sprzedaży trafiła druga płyta, stworzona już przez poszerzony skład zespołu, która ugruntowała pozycję The Internet jako nowej twarzy undergroundowego brzmienia. Ogrom talentu, który składa się na potencjał zespołu pozwolił im nagrać zeszłoroczny album "Ego Death", który postawił ich w jednym szeregu z The Weekndem i Miguelem, jako że cała trójka została nominowana do nagrody Grammy w tej samej kategorii. Od kilkunastu miesięcy fani z całej Polski nie mogli doprosić się występu tej szóstki w naszym kraju, w końcu się udało.

Bilety na koncert The Internet dostępne są w cenie 50 zł pod tym adresem.

World Wide Warsaw to wyjątkowy festiwal - rozproszony w czasie i po różnych miejscach, ale spójny pod względem ambicji, by pokazywać najciekawsze zjawiska w nowej muzyce. W ramach tego projektu stolicę czeka miesiąc spotkań z artystami z różnych zakątków świata - oprócz najnowszych twarzy światowej muzyki, usłyszymy legendy undergroundu i ikony basowego brzmienia, koncerty, występy live i DJ sety, wielka różnorodność stylów.

Pełny program festiwalu:
19 lutego - kamienica na Kredytowej 9, II piętro: Anderson .Paak and Free Nationals
20 lutego - Palladium: Sokół i Marysia Starosta, Taco Hemingway, Rasmentalism
24 lutego - Miłość Kredytowa 9: Ghostly International Showcase: Shigeto, Lord Raja, Heathered Pearl
27 lutego - Miłość / Patio Kredytowa 9: Artful Dodger / Urodziny Miłości
4 marca - Patio Kredytowa 9: Snakehips
11 marca - 1500m2: John Talabot
12 marca - Nowa Jerozolima: Jimmy Edgar
17 marca - kamienica na Kredytowej 9, II piętro: The Internet
19 marca - 1500m2: Terence Fixmer, Sigha

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca