Muzyka

Kaseciarz i Rycerzyki na otwarcie nowego cyklu koncertowego!

Stajnia Sobieski prezentuje: Rycerzyki i Kaseciarz

 

Rycerzyki i Kaseciarz otworzą nowy cykl koncertowy firmowany przez Stajnię Sobieski – muzyczny kolektyw, który od kilku lat zmienia oblicze skansenowskiego Krakowa. Z owianych legendą krakowskich piwnic muzyczny ferment przeniósł się na trzecie piętro kamienicy, gdzie spotykają się, plotkują, nerdzą, tworzą i nagrywają stajniowi muzycy. Na ulicy Sobieskiego właśnie.

 

Stajnia Sobieski zrzesza zespoły Armando Suzette, Bezczeszczę Bęben, Die Flöte, Kaseciarz, Rycerzyki, Harry & The Callahans, Taxez i Zdrowie. Co miesiąc zaprosimy was na wydarzenie, gdzie występować będą zespoły ze Stajni i zaproszeni przez nich goście polskiej sceny niezależnej.

 

Rycerzyki

 

Na co dzień mieszkają w Krakowie, ale swój drugi dom znaleźli pośród krów, ślimaków, gór i potoków Mszany Dolnej. Między tamtejszą leśną chatą, a krakowską Stajnią Sobieski, rodziły się pomysły i powstawał materiał na debiutancki album Rycerzyków. Życzliwa krytyka wpisuje ich twórczość w tradycję inteligentnego, zwiewnego popu, przywołując nazwy Fleetwood Mac, Stereolab, Kate Bush czy Cocteau Twins. Z toni tych odniesień wyłania się bajkowo-dziwaczny świat, lirycznie przedstawiony przez Gosię Zielińską w językach polskim, angielskim i nieznanym. Choć zespół swoją nazwę zapożyczył z „Ballady o smutnym rycerzyku” Ścianki, uwodzące słuchacza piosenki Rycerzyków nie dają za wiele powodów do smutku.

Zespół tworzą: Gosia Zielińska, Karol Jadach, Maciek Pitala, Michał Mierzwa, Antonis Skolias i Aleksander Margasiński.

http://rycerzyki.bandcamp.com/

 

Kaseciarz

 

Kaseciarz gra tatusinego rocka z matecznym zadziorem dla pryszczatej młodzieży. Zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy Maćka Nowackiego, który zapragnął nagrać płytę używając aparatury nagrywającej, którą miał pod ręką. Wraz z wydaniem debiutu "Surfin' Małopolska" Kaseciarz zaczął działać jako trio i wydał płytę "Motörcycle Rock And Roll" w 2013 roku, która była wariacją na temat krautrocka z motywem motoryzacyjnym w tle. W listopadzie 2015 zespół wydaje płytę „Gay Acid", która jest konceptualną opowieścią o zmaganiach pewnego muzyka grającego niegdyś w amerykańskim zespole DuVraine Connection. Muzyka, jaką gra Kaseciarz to mieszanina garage, psychedelic, surf, albo po prostu Dziadostwo Rock. Obecnie zespół działa w składzie: Aleksander Margasiński, Szymon Keler, Maciej Nowacki.

https://kaseciarz.bandcamp.com/

 

Po koncercie zapraszamy na DJ-set – także spod szyldu Stajni Sobieski. Zagrają DJ RYTRO i DJ Ricardo Amore.

 

BILETY: 10zł (w przedsprzedaży)/15zł (w dniu koncertu)

START: 18 maja (środa), g. 20:00

Klub Szpitalna 1

ul. Szpitalna 1, Kraków

Więcej informacji o koncercie i biletach: 

https://www.facebook.com/events/1535051683463496/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
kuba91
kuba91 6 maja 2016, 15:49
Idę!
przysłano: 4 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca