Muzyka

Najważniejszy polski zespół folk-metalowy powraca z nowym albumem!

Płyta "Strzyga" (wyd. Sony Music Poland - 07.10.2016) to z jednej strony nowy początek, a z drugiej kontynuacja. Nie jest to do końca album typu "The Best Of", choć najwierniejsi fani grupy część nagrań rozpoznają z poprzednich wydawnictw lub koncertów. Kilka utworów w starych wersjach znalazło się na pierwszej płycie zespołu, ale muzycy postanowili zarejestrować je ponownie, tym razem w znacznie lepszej jakości. Na “Strzydze” znajdziemy materiał który przeleżał kilka lat w szufladzie czekając na odpowiedni moment jak i całkowicie nowe premierowe nagrania

 

Dwa numery z płyty "Strzyga" pojawiły się wcześniej w grze "Wiedźmin 3".

Pierwszy - "Sargon" (w grze noszący tytuł "Silver For Monster") ukazał się pierwotnie na jednej z akustycznych płyt Percivala i w takiej wersji trafił do gry, aczkolwiek słuchacze nigdy nie mieli okazji poznać jego pierwotnej, metalowej wersji.

 

Drugi utwór wykorzystany w „Wiedźminie” to Lazare” (w grze - "...Steel for Humans)”. Jest to bułgarski utwór ludowy, który doczekał się w swojej historii wielu wersji zarówno metalowych jak i folkowych.

 

Poprzednie płyty grupy były typowymi albumami koncepcyjnymi. „Strzyga” jest najbardziej otwartą płytą w całej karierze Percivala Schuttenbacha. Współproducentem albumu "Strzyga" jest Jacek Miłaszewski (współpracujący min. z Acid Drinkers, Hunter czy Closterkeller)

 

Niewiele polskich zespołów dotarło do tak wielu odbiorców z Polski i całego świata, co Percival Schuttenbach. Zespół ma na swoim koncie min. współpracę z CD Projekt RED - twórcami jednej z kultowych już (!) gier komputerowych "Wiedźmin" (nagrania głównego trzonu zespołu jakim jest grupa Percival, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do trzeciej części gry "The Witcher - Wild Hunt") oraz udział w stworzeniu jednego z najbardziej interesujących i charakterystycznych projektów muzycznych ostatnich lat a zarazem pierwszej w historii płyty łączącej muzykę słowiańską z hip-hopem - “Równonoc” (kompozycje i nagrania muzyki na płytę oraz bonusowa płyta w preordzerze, na której znajduje się materiał od zespołu Percival pt. Slava! Pieśni Słowian południowych)

 

Strzygę” promują dwa single “Marysia” i “Rodzanice” oraz trasa koncertowa w kilkunastu miastach Polski

 

Percival Schuttenbach "Marysia"

 

Percival Schuttenbach "Rodzanice"

 

Koncerty w ramach trasy:

- Warszawa, Proxima, (08.10)

- Częstochowa, Teatr from Poland (13.10)

- Zabrze, C.K. Wiatrak (14.10)

- Wrocław, Stara Piwnica (15.10)

- Opole, Zebra Club (16.10)

- Słupsk, Motor Rock (20.10)

- Elbląg, Pub Sąsiedzi (21.10)

- Gdańsk, Protokultura (22.10)

- Bydgoszcz, Estrada Stagebar (23.10)

- Poznań, U Bazyla (27.10)

- Łódź, Łódzki Dom Kultury (28.10)

- Bielsko-Biała, RudeBoy Club (30.10)

- Kraków, Klub Zaścianek (12.11)

- Lublin, Graffiti (13.11)

 

Percival Schuttenbach powstał w maju 1999 roku w Lubinie na Dolnym Śląsku. Stworzyło go trio muzyków: Mikołaj Rybacki (gitara), Kornelia Rybacka (bas) i Katarzyna Bromirska (wiolonczela). Ich styl muzyczny można było okreslić jako oscylujący w granicach folk-metalu, z niewielką domieszką innych gatunków. Pierwsze demo - "Moribuka" - zostało wydane bardzo szybko i zawierało kilka utworów płynnie przechodzących od folkowych dźwięków do brzmień czysto metalowych.

 

Obecnie muzycy Percivala mają mnóstwo planów oraz ambicje, aby poszerzyć grono swoich fanów o słuchaczy z zagranicy. Na pewno pomoże im w tym planowana na jesień trasa po krajach Europy Zachodniej. Poza tym czeka ich wydanie kolejnej płyty Schuttenbacha, premiera "Slavy II", a także kręcenie kolejnych teledysków. 

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca