Muzyka

Exlibris – jesienna trasa z ThermiT!

7 października w warszawskiej Progresji rozpocznie się wspólna trasa czołowych przedstawicieli polskiego melodyjnego heavy metalu – warszawskiego Exlibris i poznańskiego ThermiT. Dla tych pierwszych będzie to pierwsza seria koncertów po zmianie na stanowisku wokalisty, ci drudzy promować będą swój wydany niedawno debiutancki album „Saints”.

 

Exlibris powrócił na scenę po blisko rocznej przerwie jako skład międzynarodowy. Nowym frontmanem zespołu został fiński wokalista Riku Turunen. Po paru występach na festiwalowych scenach przyszedł czas na koncerty klubowe. Wiele z miast na trasie Exlibris odwiedzi po raz pierwszy.

 

Na co dzień dzieli nas ponad tysiąc kilometrów, ale paradoksalnie zespół powinien być teraz bardziej aktywny niż kiedykolwiek. Koncertowanie zaczynamy od odwiedzenia głównie miejsc, do których do tej pory nie udało się nam dotrzeć lub od ostatniej wizyty minęło sporo czasu. Riku na scenie to wulkan energii, a my przygotowaliśmy nieco fajerwerków, więc warto przyjść i zobaczyć to na własne oczy” - mówi Piotr Sikora, klawiszowiec grupy Exlibris.

 

ThermiT ostatnimi czasy został zauważony przez jeszcze szerszą rzeszę słuchaczy dzięki wokaliście: Tomasz Trzeszczyński - niedawno zachwycił trenerów i publiczność w The Voice of Poland, natychmiast stając się jednym z faworytów programu. W telewizji nie usłyszymy jednak raczej heavy/thrash metalowych klimatów, w których porusza się na co dzień śpiewając w ThermiT.

 

Zgodnie z obietnicą (czasami ich dotrzymujemy!) ruszamy w drugą część trasy promującej nasz debiutancki krążek Saints. Tym razem scenę będziemy dzielić z Exlibris. W końcu uda nam się odwiedzić miasta, w których dawno nie koncertowaliśmy. Skład jest iście doborowy, dlatego nie może was zabraknąć na tych koncertach!” – zachęca Jendras Jarmuszkiewicz, gitarzysta ThermiT.

 

Na koncertach trasy „Harmony Of The Saints” nie zabraknie więc klasycznego metalowego grania na światowym poziomie. Dodatkowo w roli gości w trasie wezmą udział zespoły Traffic Junky z Olsztyna, Highfly z Warszawy oraz - założony przez polskich muzyków w Wielkiej Brytanii - Forces Of Sodomy.

 

Pełna lista koncertów „Harmony Of The Saints – Tour 2016”:

 

07.10.2016 Warszawa, Progresja Music Zone

08.10.2016 Kraków, Zaścianek

14.10.2016 Poznań, U Bazyla

15.10.2016 Wrocław, Liverpool

16.10.2016 Bielsko-Biała, RudeBoy Club

21.10.2016 Białystok, Gwint

22.10.2016 Bielsk Podlaski, Pub Blues

23.10.2016 Olsztyn, Nowy Andergrant

28.10.2016 Bydgoszcz, Estrada Stagebar

29.10.2016 Toruń, Dwa Światy

30.10.2016 Gdańsk, Wydział Remontowy

 

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/exlibrisband/

https://www.facebook.com/ThermiT/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca