Muzyka

President Bongo z GusGus na trzech koncertach w Polsce

Znany z zespołu GusGus President Bongo po raz pierwszy odwiedzi nasz kraj razem z nowym zespołem. Trzy występ odbędą się w listopadzie pod szyldem President Bongo & The Emotional Carpenters.
Muzycy promować będą solowego album Islandczyka, "Serengeti".

Stephan Stephensen, lepiej znany jako President Bongo, to jeden z założycieli formacji GusGus. Przez 20 lat był jej kluczowym elementem, współtworząc jej sukces jako wokalista, kompozytor, tekściarz i producent, ale również jako designer, filmowiec i fotograf. W tym czasie prowadził również swoją solową karierę jako DJ i producent, m.in. tworząc kolektyw Gluteus Maximus, nagrywając EP-ki i remiksy dla Sigur Rós, Trentemöllera i GusGus.

Wiosną 2015 roku ostatecznie opuścił GusGus, by skoncentrować się na swojej solowej karierze. W październiku 2015 roku, nakładem AlbumLabel ukazał się jego solowy koncept-album "Serengeti", nagrany wspólnie z przyjaciółmi z Islandii. To świeże spojrzenie na muzykę taneczną - mieszanka krautrocka, afrykańskich rytmów i jazzu. W 2016 rok projekt zyskał oblicze koncertowe jako President Bongo & The Emotional Carpenters i rozpoczął podróże po świecie. Na scenie President Bongo występuje z towarzyszeniem 4 muzyków i charakterystyczną oprawą wizualną.

Oto harmonogram:
11 listopada 2016 - Wrocław, Klub Alibi
12 listopada 2016 - Kraków, Muzeum Manggha
13 listopada 2016 - Warszawa, Klub Niebo

Sprzedaż biletów ruszy 3 października 2016 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca