Muzyka

Cristina Branco - kolejna wielka gwiazda fado we Wrocławiu!

Cierpienie, tęsknota czy uczucie bezsilności w kontakcie z nieugiętym losem – to odcienie emocji, o których traktują, wywodzące się z biednych dzielnic portowych Portugalii pieśni fado. Gatunek ten w świecie rozsławiły głosy Amalii Rodrigues, Any Moury, Misi czy niedawno goszczącej we Wrocławiu na Ethno Jazz Festival – Marizy. Do tego zacnego grona młodych, uzdolnionych portugalskich pieśniarek od ponad dekady zalicza się także urodzona w ojczyźnie fado Cristina Branco.

 

Ethno Jazz Festival ma przyjemność zaprosić na wrocławski występ artystki w ramach europejskiej trasy promującej jej najnowszą płytę pt. "Menina".

 

Jedyny w Polsce koncert odbędzie się 17 marca w znanej miłośnikom dobrej muzyki Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Przed sięgnięciem po fado, zainteresowania Cristiny Branco krążyły wokół jazzu i innych odmian tradycyjnej muzyki portugalskiej. W świat melancholijnych pieśni wprowadził ją jej dziadek przedstawiając dokonania królowej tego gatunku Amalii Rodrigues. Branco, podobnie jak Mariza, nie boi się eksperymentować zarówno z warstwą liryczną jak i brzmieniową, nie zrywa z tradycją, lecz szuka tego, co w niej najlepsze i prezentuje w bardzo osobisty, przepełniony emocją sposób. Słychać przy tym szczególnie jej dawne fascynacje jazzem.

 

Kariera zapisana na ponad dziesięciu albumach a także doświadczenia setek koncertów na całym świecie, stawia Cristinę Branco i jej twórczość między wyrafinowaniem i tradycją, a muzyczną innowacją.

Jesienią 2016 roku został wydany nowy album  "Menina". "Menina"  przedstawia utwory napisane dla Cristiny Branco przez nowych kompozytorów z różnych zakątków muzyki portugalskiej: Pedro da Silva Martins i Luís Martins (Deolinda), Mario Laginha oraz autorów tekstów: Kalaf (Buraka Som Sistema) i znanego pisarza António Lobo Antunes.

 

Podczas koncertów artystce towarzyszy zespół w składzie: Bernardo Moreira (kontrabas), Luis Figueiredo (fortepian) i Bernardo Couto (portugalska gitara).

 

17.03.17 godz. 20.00

Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival prezentuje:

CRISTINA BRANCO

bilety: 100 zł – I miejsca, 75 zł – II miejsca, 60 zł - miejsca stojące, 45 – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca