Teatr

„40 000 do tyłu” - podwójna wejściówka na spektakl

Spektakl zrealizowany z okazji starań Wrocławia o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku oraz ekspozycji obrazu Pietera Brueghela "Pejzaż zimowy z łyżwiarzami i pułapką na ptaki" w dniach od 15 do 30 czerwca 2011 roku w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Z okazji nawiązania współpracy z Teatrem Ad Spectatores mamy dla użytkowników Wywroty małą niespodziankę w postaci jednego podwójnego zaproszenia na spektakl „40 000 do tyłu” (termin do wyboru: 26, 27 lub 28 sierpnia, Arsenał Miejski, ul. Cieszyńskiego 9). Zwycięzcę wylosujemy spośród osób, które przyślą na adres hayde@wywrota.pl odpowiedź na pytanie:

 

Z JAKIEGO KRAJU POCHODZI PATRON TEATRU AD SPECTATORES?

 

W tytuł wiadomości proszę wpisać: 40 000 do tyłu. Oprócz wiadomości podajcie swoje imię i nazwisko. Podwójna wejściówka będzie czekała w kasie (trzeba ją odebrać najpóźniej 15 min przed rozpoczęciem spektaklu).

Na wasze odpowiedzi czekam do środy!

 

 

 

„40 000 do tyłu”
tajemnica kradzieży stulecia

reżyseria: Maciej Masztalski
kostiumy: Ewa Beata Wodecka
muzyka na żywo: Michał Wilczyński, Paweł Ostrowski
obsada: Anita Balcerzak, Agata Skowrońska, Marcin Chabowski, Giorgi Kartvelishvili, Krzysztof Kuliński, Paweł Kutny, Marek Stembalski, Michał Wielewicki, Dominik Fraj

 

Premiera 17, 18, 19 czerwca 2011 roku,
Muzeum Narodowe Plac Powstańców Warszawy 5

 

W roku 1948 podczas obchodów Kongresu Intelektualistów w Obronie Pokoju we Wrocławiu dochodzi do spotkania pracowników fizycznych Muzeum Narodowego z delegacją polskiego rządu. Obecny na sali gość specjalny kongresu, Pablo Picasso otrzymuje od dygnitarzy słynny obraz oraz egzemplarz powieści Zofii Nałkowskiej. W tym samym czasie młody Stanisław Lem postanawia dokonać zuchwałej kradzieży obrazu. Zrobi to w asyście o sześć lat młodszego, uzdolnionego dziennikarza z Kolumbii. Brawurowy rabunek postanawia udaremnić zdolna poetka dorabiająca w muzealnej szatni, pomagać jej będzie ambitny portier, którego marzeniem jest kariera w filmie. Co zrobi pracujący w ochronie Muzeum siedemnastoletni, przyjezdny z Moskwy Michaił Gorbaczow i co go łączy z portierem? Czy Zofia Nałkowska zatańczy flamenco z miłości? Dlaczego Bierut próbował pobić Gomułkę? Czy Lem napisał "Sto lat samotności"? Czy Wisława Szymborska powstrzyma rabunek stulecia?

 

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Usunięto 1 komentarz
przysłano: 31 stycznia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca