Teatr

Pomysł na seksowne i zarazem kulturalne Walentynki? Teatr Żydowski zaprasza na „Boga Zemsty”!

Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, by zaskoczyć swoją drugą połówkę w Walentynki, to propozycja dla Ciebie! Teatr Żydowski w Warszawie przygotował coś specjalnego na najbliższy weekend. „Bóg Zemsty” wystawiany 14, 15 i 16 lutego to pozycja emanująca seksem i nagością, choć w nadzwyczaj wysublimowany sposób. Reżyser, Andrei Muntéanu dołożył starań, by artystyczny przekaz trafił do widzów w różnym wieku, ale powyżej 16 lat.

 

 

Bóg Zemsty” opowiada o właścicielu domu publicznego i perypetiach pracowników jego „przybytku”. Jankiel – jako ojciec i przykładny bogobojny Żyd – usilnie stara się uchronić swoją nastoletnią córkę przed wpływem swoich podwładnych, pilnując jej czystości. Niestety jego plan zostaje zniweczony – Ryfka zostaje zwabiona przez jedną z prostytutek do wykonywania najstarszego zawodu świata... Nie pomaga tu nawet zamówiony w trosce o jej zbawienie specjalny zwój Tory.

 

Sztuka ta wywołała swego czasu wielki skandal obyczajowy i została uznana za obsceniczną i obrażającą żydowską religię. Mimo to, odnosiła również międzynarodowe sukcesy. Dodatkową ciekawostką jest to, że spektakl wystawiany jest w języku jidysz z tłumaczeniem symultanicznym (poprzez słuchawki) na język polski.

 

 

Więcej informacji na stronie: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/bog-zemsty

Spektakle w lutym: 14.02. (godz. 19.00), 15.02. (godz. 19.00), 16.02. (godz. 18.00)

Bilety: 50-60 zł – rezerwacja: bow@teatr-zydowski.art.pl lub (22)8506450 lub (22)8505656

 

Aktualności na oficjalnej stronie http://www.teatr-zydowski.art.pl/ i na Facebooku https://www.facebook.com/TeatrZydowskiimEsteryRacheliiIdyKaminskich.

 

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie, Plac Grzybowski 12/16

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 lutego 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca