Teatr

Styczeń w Teatrze Muzycznym w Toruniu

Teatr Muzyczny w Toruniu Nowy Rok świętuje kolejną premierą. Poza tym w styczniu na scenie spektakle znane już Widzom, do których warto wrócić. I wiele więcej.

 

Gatunek żeński Joanny Murray-Smith to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia napisana z kobiecej perspektywy, która w dowcipny, i jednocześnie inteligentny sposób, ośmiesza wojujący feminizm. Prapremiera polska odbędzie się 15 stycznia o g. 19:00.  Reżyserem spektaklu jest Bartłomiej Wyszomirski, który rok wcześniej wyreżyserował  musical Machiavelli. Na scenie aktorzy znani z innych produkcji Teatru: Dominika Figurska, Karolina Michalik i Agnieszka Płoszajska. A także Dariusz Bereski, Michał Chorosiński i Jeremiasz Gzyl. Akcja sztuki dzieje się w eleganckim, wiejskim domu pisarki Margot Mason, autorki bestsellerów dla kobiet. Margot odwiedza jej wielbicielka – studentka Molly, której zamiary są jednak inne niż mogłoby się wydawać… Gatunek żeński grany będzie jeszcze 16 stycznia (g. 20:00) i 17 stycznia (g. 18:00).

 

Poza nową produkcją widzowie będą mogli przypomnieć sobie wcześniejsze spektakle Teatru Muzycznego. Monodram muzyczny Bar pod zdechłym psem (10.01.16 g. 18:00) z Dariuszem Bereskim w roli głównej to opowieść o walce poety z własnymi słabościami, w tym z niszczącą go chorobą alkoholową. W musicalu Machiavelli  (26.01.2016 g. 19:00) tytułowy bohater odegra się na swoim wrogu, doktorze prawa Calfuccim, a utalentowane siostry Pegelman z Sióstr Parry (30.01.16 g. 19:00) przekonają się, że życie emigranta ma niewiele wspólnego z ich wyobrażeniami.

 

W styczniu swoją premierę w siedzibie Teatru przy ul. Żeglarskiej 8 będzie miał też spektakl Czterech Wieszczów – efekt warsztatów teatralnych słuchaczy Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Warsztaty prowadził związany z Teatrem Muzycznym Damian Droszcz. Jest on także reżyserem spektaklu – groteski opartej na wierszu Mariana Hemara Piosenka Maryli.

 

Z kolei 19 i 20 stycznia czekają nas ostatnie w tym sezonie przygody Maurycego i jego kolędników. A dla wszystkich Babć i Dziadków 22 stycznia o g. 19:00 koncert zagrają toruńscy artyści - Joanna Czajkowska-Zoń i Igor Nowicki. Usłyszymy niezapomniane przeboje sprzed lat, przeplatane historiami o ich twórcach i wykonawcach.

 

 

Więcej informacji na stronie www.teatrmuzyczny.torun.pl oraz pod numerem telefonu 512 982 813.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca