Teatr

Michał Żebrowski szuka żony!

3 października 2016 roku za pośrednictwem platformy www.wspieramkulture.pl rozpoczęła się akcję crowdfundingową pod hasłem OŻEŃ SIĘ Z NAMI! Jej głównym celem jest sfinansowanie scenografii do spektaklu OŻENEK Mikołaja Gogola na łączną kwotę 60 000 złotych. Premiera odbędzie się 11 marca 2017 roku w Teatrze 6.piętro.    


LINK do strony projektu na platformie: http://wspieramkulture.pl/projekt/1370-OZENEK-2017-zostan-Mecenasem-Premiery-w-Teatrze-6-pietro

Zaangażowaliśmy się w idee finansowania społecznościowego, poszukując w niej nowych sposobów na współtworzenie zdarzeń kultury w bliskości z naszymi odbiorcami. Oferujemy naszym widzom jedyną w swoim rodzaju możliwość realnego współtworzenia naszej najnowszej premiery, oferując jednocześnie szeroką gamę nagród i wyróżnień, które pozwolą rozszerzyć i urozmaicić dotychczasowe formy kontaktu z nami.  Staraliśmy się, aby propozycje były unikatowe i atrakcyjne dla naszych widzów, sympatyków oraz potencjalnych partnerów. Udział w akcji będzie jedyną możliwością, aby uzyskać zaproszenie na Premierę Galową spektaklu, wziąć udział w próbach z aktorami, mieć swój fotel na widowni z dedykowanym nazwiskiem, czy otrzymać autograf ulubionego aktora.

Dyrektor Michał Żebrowski o projekcie:     

Crowdfunding to forma wspierania kultury znana szeroko poza granicami Polski. Pragniemy skorzystać z tej próby zacieśnienia związku z widzami tworząc wzajemne zaufanie i przywiązanie do wartości, którym hołdujemy na naszej scenie.

Celem Teatru 6. piętro jest tworzenie spektakli w oparciu o literaturę najwyższej próby, dopracowanych pod względem – aktorskim, poziomu scenografii, muzyki, choreografii, kostiumów. To jest zadanie trudne ale wykonalne w wypadku sztuk małoobsadowych. Chcemy jednak zaprezentować naszym widzom OŻENEK Gogola, choć jego realizacja w założonym kształcie przekracza budżet, który teatr może przeznaczyć na produkcję.
 

Spektaklem, który stworzymy z udziałem naszych widzów będzie arcydzieło sztuki komediowej Mikołaja Gogola - OŻENEK. Spektakl wyreżyseruje Andrzej Bubień - uznany twórca polskiego i światowego teatru, laureat licznych nagród i wyróżnień (na czele ze Złotym Reflektorem – najważniejszą nagrodą teatralną Petersburga oraz nominacją do prestiżowej rosyjskiej Złotej Maski). Autorką scenografii i kostiumów będzie Anita Bojarska. Muzykę stworzy Piotr Salaber.

W rolach głównych wystąpią: Paulina Chruściel, Anna Dereszowska, Dorota Krempa, Joanna Żółkowska, Janusz Chabior, Piotr Głowacki, Cezary Pazura, Cezary Żak i Michał Żebrowski. Premiera 11 marca 2017 r.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca