Film

Filmowo w listopadzie w Szafie

Klub Szafa zaprasza w listopadzie na cykl projekcji filmowych i wydarzeń w ramach Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu”. Będzie to wyjątkowa okazja do zapoznania się ze wszystkimi filmami nagrodzonymi dotąd Białą Kobrą oraz z animacjami wykorzystywanymi w ramach propagandy w USA i ZSRR.

Opis projektów:

O propagandzie.
Już w środę 13 listopada zaprezentowane będą filmy animowane służące propagandzie amerykańskiej i radzieckiej.  W stanach popularne postacie komiksowe miały na celu rozładować napięcie wojenne poprzez ośmieszanie wrogów, natomiast w ZSRR główny cel to zastraszenie obywateli. Mimo tego, że animacje przedstawiały całkowicie wyobrażony świat, w dobie konfliktów międzynarodowych miały one realny wpływ na życie swoich odbiorców.  Środowy pokaz to jedna z nielicznych możliwości zobaczenia Papaya bądź też Kaczora Donalda w zupełnie nowej roli.  Wybór filmów przygotowany przez Grzegorza Pieńkowskiego,  to produkcje min. Walta Disney`a, Warner Bros, Famous Studios czy Sojuzmultfilm wyprodukowane w latach 1920 -1972. 
Miejsce: Mała Sala, Klub Szafa, ul. Rewolucji 10, Łódź
Czas: 13 listopada (środa)
Godzina: 17.00
Wstęp: bezpłatny


Białe Kobry 1990 – 2011.
W dniach 21 – 24 listopada Szafa zaprasza na przekrojową prezentacje filmów nagrodzonych Białą Kobrą. Jest to jedyna możliwość zobaczenia dotychczasowych laureatów a wśród nich głośnych produkcji takich jak „Jak to się robi” w reżyserii Marcela Łoziński, gdzie Piotr Tymochowicz – doradca medialny postanowia udowodnić, że z każdego człowieka można ulepić polityka lub „Witajcie w życiu” reżyserii Henryka Dederko,  przedstawiający korporację  „Amway”, która oferuje bogactwo, sławę, rozwój, osobowości, będąc koncepcją XXI wieku, której media nie potrafią zrozumieć. Przegląd rozpocznie film prezentujący życie znanej artystki Zofii Rydeł, a zakończy produkcja z 2011 roku Planeta Kirsan pokazująca jak szachy mogą zbawić świat.
Miejsce: Mała Sala, Klub Szafa, ul. Rewolucji 10, Łódź
Czas: 21-24 listopada
Godzina: 16.30
Wstęp: bezpłatny


Wystawa.
Projekcją filmowym towarzyszy wystawa autorstwa Andrzeja Chętko, z cyklu Obecność „O Człowiek w Zagrożeniu. Artysta to wykładowca łódzkiej ASP, oraz współtwórca Festiwalu Mediów, za swoje akcje, wykłady i grafiki wydawnicze zdobył wiele wyróżnień (m.in. Nagrodę Ministra Kultury, Złotego Glana - nagroda zespołowa dla Towarzystwa Twórczego Prokadencja). Na spotkanie z artystą i finisaż wystawy zapraszamy 27 listopada o godzinie 19.00 w Klubie Szafa.
Wstęp: bezpłatny


O Klubie Szafa:
Klub Szafa, to jeden z najstarszych klubów w Łodzi, działający od 1992 roku. Dziś to już nie tylko klub, ale klubokawiarnia czynna od 16.00 z pysznymi przekąskami. Wraz z początkiem września zmienił się w prawdziwą Szafę Grającą dzięki zamontowanemu systemowi Remote, który umożliwia posiadaczom iPhona i iPhoda touch wybór utworów granych w lokalu. W bogatej bibliotece ponad 20 000 utworów muzycznych znajdują się min.: utwory jazzowe, rockowe i muzyka świata.  Nowością w Szafie jest wpisanie na stałe do menu klubu drinków rekomendowanych przez Łódzką Scenę Muzyczną.
-----------------
Klub Szafa
ul. Rewolucji 1905r. nr 10, 
90-273 Łódź, Poland
www.klubszafa.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca