strony: « ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Nauka gry na instrumencie - samemu, w szkole muzycznej czy z indywidualnym nauczycielem?

Szukając w internecie informacji na temat gry na instrumentach, zawsze prędzej czy później trafi się na odwieczny spór, który daje się sprowadzić do prostego pytania: czy lepiej uczyć się gry z książek, czy też raczej warto zainwestować w lekcje i ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela? Oczywiście odpowiedź na tak postawione pytanie nie może być zupełnie jednoznaczna, wszak instrumenty różnią się od siebie i nie na każdym można grać bez pomocy osoby, która pokaże choćby to, jak wydobywa się z danego instrumentu dźwięki. Postarajmy się jednak uprościć nieco sprawę i przyjrzyjmy się jak może wyglądać rozwiązanie tej kwestii w praktyce, zakładając, że nie wybieramy konkretnego rodzaju instrumentu. Będą to więc informacje natury ogólnej, które pozwolą zarówno rodzicom zadać sobie i dziecku właściwe pytania, jak i ułatwią pracę ewentualnym nauczycielom.
Redakcja · 5 czerwca 2017 · obyczaje ·

Rola Adriana Zandberga w Partii Razem

Adrian Zandberg urodził się w 1979 roku. Całą polityczną karierę wiąże z partiami lewicowymi oraz socjalistycznymi. W 2015 roku współtworzył Partię Razem, która wystartowała w wyborach parlamentarnych. Jako polityk uzyskał 4,58 punktów procentowych. Adrian Zandberg po wyborach skupił się na krytyce ustaw wprowadzanych przez PiS, np. ustawy aborcyjnej lub ustawy o wycince drzew.
Artykuł Partnera · 29 maja 2017 · obyczaje ·

Ponadczasowe torebki skórzane - modne i klasyczne modele, które pasują do wszystkich stylizacji

Torebka jest uniwersalnym dodatkiem, który pasuje do wszystkich stylizacji, zarówno codziennych ubrań, jak i wieczorowych kreacji. Panie zazwyczaj mają kilka torebek, w różnych kształtach (opływowych lub geometrycznych), kolorach i wzorach.
Redakcja · 29 maja 2017 · obyczaje ·

Ochrona dla dziecka z terminowej polisy na życie na czym polega?

W świetle prawa dzieckiem, a precyzyjniej osobą niepełnoletnią, pozostaje człowiek przed skończeniem 18. roku życia. W terminologii ubezpieczeniowej polisa dla dziecka wybiega daleko poza ten próg – nawet do momentu zakończenia przez potomka edukacji na poziomie wyższym. Co to oznacza w praktyce? Wypłatę posagu w postaci finansowego świadczenia.
Redakcja · 24 maja 2017 · obyczaje ·

Dzień Dziecka - ranking najlepszych prezentów

1 czerwca każdego roku to niemałe wyzwanie dla rodziców i test dla ich kreatywności. Dlaczego? To Międzynarodowy Dzień Dziecka, każdego bez wyjątku – świetna okazja, aby podkreślić relacje z naszymi pociechami i nieszablonowo spędzić czas razem. Wybór prezentów dyktowany jest oryginalnością i efektem „wow”, przy tym nie trzeba daleko szukać rozwiązań. Jak spowodować uśmiech na twarzy dziecka? Przygotowaliśmy ranking najlepszych upominków.
Redakcja · 22 maja 2017 · obyczaje ·

5 zasad jak nauczyć się angielskiego

Każdy, kto kiedykolwiek rozpoczynał naukę języka angielskiego spotkał się zapewne z wieloma sposobami na jego opanowanie. Istnieje wiele metod i sposobów, dzięki którym efektywnie można opanować język angielski. Nie każda z metod będzie dobra dla każdego, niektórzy z powodzeniem będą korzystali z różnych sposobów. Wszystkie będą prowadzić do jednego celu, jakim jest dobra znajomość języka angielskiego. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, których warto się trzymać, jeśli chce się bezboleśnie przebrnąć przez proces nauki. Poniżej pięć zasad mówiących o tym jak skutecznie uczyć się języka angielskiego.
Redakcja · 17 maja 2017 · obyczaje · 1 komentarz

Wynajem autolawet

To zawsze następuje nagle. Nie można przewidzieć awarii, stłuczki czy zgubienia kluczyków. Nigdy nie wiemy kiedy potrzebna nam będzie pomoc autolawety, dlatego warto mieć ze sobą wizytówkę z numerem telefonu, który może nam pomóc odholować samochód do mechanika.
Redakcja · 17 maja 2017 · obyczaje ·

Rodzaje dostępnych materiałów w hurtowni tkanin

Wchodząc po zakupy do hurtowni tkanin otacza nas feeria barw i różnych do wyboru materiałów. Które z nich wybrać, żeby stworzyć piękną sukienkę lub elegancką bluzkę, aby dobrze się układa i łatwo szyła? Z dostępnych materiałów można stworzyć dosłownie wszystko – garderobę, poszewki, firanki i ozdoby, które udekorują dom.
Redakcja · 17 maja 2017 · obyczaje ·

Laserowa drukarka - niezawodna w każdym biurze

Drukarka – jak ważnym jest elementem wyposażenia biura, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaką drukarkę wybrać dla własnych potrzeb.

Po pierwsze prostota i szybkość Kupując drukarkę, kupujemy ją, by ułatwić sobie pracę, a nie przysporzyć dodatkowych trudności. Dlatego też wybierając odpowiedni model, powinniśmy…

Redakcja · 17 maja 2017 · obyczaje ·

Workflow w Twojej firmie - z czym to się je

Workflow to angielskie słowo oznaczające sposób przepływu informacji w miejscach pracy, ściśle związane z elektronicznym zarządzaniem firmową dokumentacją. Wdrożenie systemu workflow pozwala jednostkom biorącym udział w procesie na przesyłanie między sobą dokumentów, ich akceptację czy archiwizację. W przeciwieństwie do tradycyjnej drogi obiegu pism, workflow pozwala zaoszczędzić czas i obniża koszty.
Redakcja · 12 maja 2017 · obyczaje ·

Pożyczki pozabankowe tylko dla klienta indywidualnego?

Każda instytucja pozabankowa może ustawić zasady udzielania pożyczek na swój sposób. Większość tego typu firm działając na rynku polskim przyznaje pożyczki jedynie klientom indywidualnym.

Niemniej jednak istnieją również takie, które swoją ofertę kierują w stronę przedsiębiorców. Urozmaicona propozycja jest efektem szerokiego grona klienta, do którego kierowane są…

Redakcja · 4 maja 2017 · obyczaje ·

4 kroki do oświetlenia energooszczędnego

Oświetlenie bezsprzecznie ma znaczny wpływ na wysokość rachunków za prąd. Co zrobić, aby płacić mniej za światło? Wystarczy zastosować kilka trików.

1 krok wymiana oświetlenia Niektóre źródła podają, że dzięki wymianie żarówek z tradycyjnych na energooszczędne można zmniejszyć zużycie energii o nawet 90%. Cena kWh z roku na rok…

Redakcja · 30 kwietnia 2017 · obyczaje ·

Matki Polki na wyrębie u Papieża Franciszka

Chcielibyśmy zainteresować was inicjatywą Matek Polek na Wyrębie, które zbierają fundusze na audiencję u Papieża Franciszka, aby bronić naszych drzew. Poniżej szczegóły akcji.

Lecimy do Papieża Franciszka, ponieważ uważamy, że ochrona przyrody to sprawa moralności. Traktowanie jej wyłącznie przedmiotowo uważamy za nieetyczne. Papież jest autorem encykliki pt.…

Redakcja · 29 kwietnia 2017 · obyczaje · 1 komentarz

Czy warto zdecydować się na zakup drukarki ze skanerem 3d?

Pojawienie się na rynku, a następnie gwałtowny rozwój drukarek 3d stworzył dla wielu przedsiębiorców nieznane dotychczas możliwości, dzięki którym rozwinąć mogli prowadzoną przez…

Redakcja · 26 kwietnia 2017 · obyczaje ·

Uczysz się niemieckiego? Phi...?

Szkoła nie jest dobrym miejscem do nauki niemieckiego. Trudno, aby gimnazjalista rozumiał, dlaczego uczy się brzydkiego w wymowie języka. Po ukończeniu szkoły okazuje się, że bez znajomości niemieckiego w niektórych miejscowościach nie znajdzie dla siebie pracy... Pozwól, że przekonam Cię w 4 punktach, dlaczego powinieneś uczyć się niemieckiego, bo będzie jeszcze gorzej!
Redakcja · 26 kwietnia 2017 · obyczaje · 1 komentarz

Nagła awaria auta na drodze – wezwać lawetę czy mechanika?

Nagła awaria samochodu na drodze to sytuacja bardzo stresująca, nawet dla wytrawnych i doświadczonych kierowców. O ile nie można się przed nią zabezpieczyć tak, by mieć stuprocentową pewność, że nie przytrafi nam się żadna usterka uniemożliwiająca dalszą podróż, wciąż możemy się na nią przygotować, czyli dopilnować tego, by w samochodzie zawsze znajdował się trójkąt ostrzegawczy. Warto również mieć przy sobie numer telefonu do pomocy drogowej oferującej holowanie pojazdów i wybranego mobilnego warsztatu samochodowego (można zapisać numery we własnym telefonie komórkowym lub trzymać w samochodzie ich wizytówki). Jak jednak wybrać, do kogo zatelefonować w razie awarii?
Redakcja · 26 kwietnia 2017 · obyczaje ·

Czy wiesz, jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Życie powinno być najcenniejszą wartością dla każdego człowieka. Dlatego warto je chronić, na przykład za pośrednictwem ubezpieczenia na życie. Na polskim rynku ubezpieczeniowym istnieje co najmniej kilka takich produktów, z których każdy klient może dobrać dla siebie optymalną opcję ubezpieczeniową.
Redakcja · 24 kwietnia 2017 · obyczaje ·

Za co dostaniesz odszkodowanie z ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie z polisy na życie wówczas, gdy śmierć poniesie osoba ubezpieczona. Ale są też inne zdarzenia objęte ochroną. Za co konkretnie można otrzymać świadczenie z tytułu ubezpieczenia na życie?
Redakcja · 21 kwietnia 2017 · obyczaje ·

Ekskluzywne gadżety do samochodu

Tuning samochodu składa się z licznych dodatków: spojler dachowy, alufelgi, obniżenie pojazdu lub chiptuning (wydobycie maksymalnej mocy silnika). Mercedes S klasy oferuje 17 kryształów Swarovskiego w części kierunkowskazowej i w miejscu na światło dzienne. Magic Sky Control to usługa, która zapewnia regulację oświetlenia w samochodzie ze szklanym dachem. Air Balance to zestaw zapachów, które filtrują i jonizują powietrze wewnątrz pojazdu.
Redakcja · 21 kwietnia 2017 · obyczaje ·

Czekoladki, dla tej której tak wiele zawdzięczamy

Dzień Matki to święto o pokazania wdzięczności kobiecie, której udało się w tym szalonym świecie wychować cię na dobrą osobę. Nasze matki uczą nas, jak odróżnić dobro od zła, jak być sobą, uprzejmym wobec innych, dają nam też wiele innych ważnych lekcji życia. Matki są naszą podstawą do wszystkiego, co dzisiaj znamy i rozumiemy. To dlatego dzień świętowania takiej szczególnej osoby powinien zajmować ważne miejsce w naszym życiu. Często znalezienie odpowiedniego prezentu dla ukochanej mamy jest trudne, ponieważ chcemy wyrazić naszą wdzięczność w sposób naprawdę wyjątkowy.
Redakcja · 13 kwietnia 2017 · obyczaje ·

Teczki reklamowe z nadrukiem

Reklama dźwignią handlu – powiedzenie to powtarzane jest od lat. Każdy, kto zdecydował się na prowadzenie własnej firmy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jak istotny sposób na liczbę klientów i relacje z nimi może wpłynąć reklama. Sposobów reklamowania prowadzonej przez siebie działalności jest całe mnóstwo. Ciekawą propozycją okazują się być gadżety reklamowe przekazywane klientowi. Wśród nich wymienić należy między innymi teczki reklamowe z nadrukiem.
Redakcja · 12 kwietnia 2017 · obyczaje ·

Analizuj ceny konkurencji - zarabiaj lepiej na swoich!

Transakcje w Internecie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że możemy nabywać produkty szybko, bez konieczności udawania się do sklepu. Smartfony, tablety czy laptopy służą nam do przeglądania stron w środkach transportu, w drodze do pracy - jednocześnie podróż mija szybciej, a my ten czas możemy spożytkować, np. na zrobienie zakupów. Jak przyciągnąć klientów do naszego e-sklepu?
Redakcja · 6 kwietnia 2017 · obyczaje · 1 komentarz

Wypoczynek z historią w tle

Polska jest wyjątkowo atrakcyjnym krajem, dlatego też tym bardziej dziwi fakt, że tak wielu Polaków nie dostrzega piękna swojej ojczyzny. Polska to nie tylko góry i nie tylko morze. Każda miejscowość, zarówno ta mniejsza, jak i większa, ma swoją własną, niepowtarzalną historię, ma swoje zabytki, które są świadectwem dawnych dni, ma wokół siebie przyrodę, która stanowi doskonałą przestrzeń do kontemplacji i różnego rodzaju rozrywek na świeżym powietrzu. Nie inaczej jest w przypadku historycznej krainy Warmii i jej dawnej stolicy, Lidzbarka Warmińskiego. Masz ochotę na wypoczynek z historią w tle? Perła Warmii to doskonały kierunek!
Redakcja · 6 kwietnia 2017 · podróże ·

Alkohol w roli głównej – bohater pozytywny czy negatywny?

Zazwyczaj włączamy sobie film z dwóch powodów – albo chcemy przeżyć miły wieczór z drugą połówką lub kuflem piwa, albo na moment przeżyć coś innego niż swoje codzienne życie i zatopić się pośród pikseli wewnątrz prostokątnej ramy na obrazy. No i można się zainspirować, zobaczyć coś z innej perspektywy – nic więc dziwnego, że zwykle utożsamiamy się z którymś z bohaterów albo wręcz przeciwnie, cieszymy się, że tacy nie jesteśmy. Ale jest taki bohater, który zagrał już niezliczoną ilość ról, i choć w normalnym świecie mało kto chciałby stworzyć z nim przyjaźń na długie lata – w filmach to już co innego.
Redakcja · 6 kwietnia 2017 · obyczaje ·

Jak żyć, gdy nie ma gdzie mieszkać?

W obecnych czasach ciężko jest się wyrwać z pułapki wynajmu. Koszty życia przytłaczają, a po ciężkim tygodniu każdy liczy na chwilę wytchnienia i przyjemności. Jak w takiej sytuacji odłożyć na własny kąt, jak szukać pomocy? Stare, dobre powiedzenie mówi, weź sprawy w swoje ręce!
Redakcja · 3 kwietnia 2017 · obyczaje · 1 komentarzstrony: « ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło