Wywrota

Korporacja wyprodukuje fair-tradeowe batony

 

Firma Cadbury podjęła decyzję o wypuszczeniu na rynek Fairtrade Dairy Milk - batoników z kakao i cukrem pozyskiwanymi na zasadach sprawiedliwego handlu. Produkcję batoników rozpoczęto w tym tygodniu w fabryce w Bournville w Wielkiej Brytanii.

Przekszałcenie najlepiej sprzedającego się na Wyspach czekoladowego batonika w produkt Fair Trade to duże zwycięstwo dla ruchu Sprawiedliwego Handlu. Decyzja firmy zwiększy udział produktów tego typu na rynku brytyjskim o 25% (w zeszłym roku obroty z ich sprzedaży wyniosły 712.6 mln funtów), zwiększy też znacząco zyski kooperatyw rolników dostarczających firmie surowce do produkcji czekoladek. 

Po pozyskaniu odpowiednich dostawców orzechów i rodzynek, Cadbury planuje też wypuścić na rynek faitradeowe marki batonów Fruit & Nut i Wholenut 

Dostawcą surowca do produkcji Dairy Milk została spółdzielnia Kuapa Kokoo - jedyna posiadajaca certyfikat Fairtrade organizacja hodowców kakao w Ghanie, zrzeszająca 45 tys. drobnych rolników. Są oni też współwłaścicielami Divine Chocolate - producenta faitradeowych produktów czekoladowych. Źrodła: 
 http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2009/jul/23/cadbury-bournville-fairtrade-ghana 
 http://www.guardian.co.uk/business/2009/jul/22/cadburys-dairy-milk-fairtrade 


Więcej o spółdzielni Kuapa Kokoo: 
 http://www.fairtrade.net.pl/fair-trade/slodki-smak-sprawiedliwosci-1736.htm#more-1736

źródło: Indymedia.org

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 lipca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca