Wywrota
strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Czego nie należy mówić pisarzom

Napisałam i wydałam książkę, a potem wpadłam w otchłań. Po intelektualno-emocjonalnym zrywie przyszedł najgorszy zjazd ever, pojawiła się pustka, której nic nie było w stanie…

dominika ciechanowicz · 3 września 2015 · felieton · 2 komentarze

Czego współcześni Europejczycy mogą się nauczyć od wyznawców konfucjanizmu?

Słynny irlandzki poeta, Oskar Wilde, wypowiedział kiedyś słowa - „Umieć żyć to najrzadziej spotykana rzecz na świecie. Większość ludzi tylko egzystuje." Gdy przyjrzymy się…

Fish · 18 lutego 2009 · kultura · 1 komentarz

Czesia, Natalia Kukulska i ja

Kraków przywitał mnie brakiem jajek, które z pobliskich sklepików wykupiono pewnie z myślą o wizycie prezydenta A. Kwaśniewskiego. Miałem okazje wysłuchać koncertu białoruskiej kapeli punkowej i podpisać się pod listem do prezydenta Łukaszenki (taki list to całkiem rozrywkowa sprawa).
Łukasz Grzesiczak · 30 kwietnia 2002 · felieton · 2 komentarze

Czterolatek patrzy na krzyż

Ciągła obecność krzyży w miejscach publicznych oraz ich nadreprezentacja w naszej kulturze, spowodowała, że zapominamy o tym, co tam się właściwie znajduje. Jeśli uwolnimy ten artefakt to …

Michał Domagalski · 8 sierpnia 2021 · felieton · 19 komentarzy

Cztery, czyli Lista Bardzo Subiektywna (Rowerowe Piosenki)

Może pogoda nas nie rozpieszcza, ale na pewno jest wystarczająco ciepło, aby wybrać się na wycieczkę rowerową. Może nawet fakt, że nie jest nazbyt upalnie zda się zachętą, aby właśnie…

Michał Domagalski · 15 sierpnia 2016 · felieton ·

Czy Androidy śnią o elektrycznych owcach? - czyli kto z nas żyje

No, wreszcie skończyły się wakacje. Łatwiej będzie o miejsce w pubie czy na pomoście nad jeziorkiem. Na tarasie zaś, u pani W. nie zabraknie już zimnego piwa. Niestety, co za tym idzie, na ulicy nie będzie na czym oka zawiesić, bo wraz z jesiennymi chłodami foczki zdejmą moje ulubione mini spódniczki.
JotPeX · 19 września 2003 · felieton · 3 komentarze

Czy cud równa się fałsz? Recenzja filmu „Anioł”

Film „Anioł” to produkcja wyjątkowa - uhonorowana nagrodą publiczności na 21-szym Festiwalu Wiosna Filmów. To libański film poruszający kwestie wiary i odmienności. Wszystko ubrane w komediowe szaty lekko oprószone nostalgią i melancholią. Zdecydowanie, film nie do przegapienia.
Agata Iżykowska · 21 sierpnia 2015 · kino ·

Czy czegoś zabrakło w scenariuszu Czasu Apokalipsy względem jego pierwowzoru?

Język filmu dysponuje szerszym spektrum środków oddziaływania na widza, niż słowo pisane. Scenariusz filmowy uwzględnia bowiem charakterystyczną wielopoziomową perspektywę przekazu. Czas…

DonnyDonowitz · 25 pazdziernika 2016 · kino ·

Czy potrafimy się cieszyć, że żyjemy? „Chce się żyć” w reż. Macieja Pieprzycy

Prócz niewątpliwego talentu obaj aktorzy musieli włożyć w przygotowanie roli wiele pracy. Nauczyć się specyficznego dla osób dotknietych porażeniem sposobu poruszania się, gestów, mimiki twarzy. Od pierwszego kadru, można się zorientować na co cierpi bohater.
szanta · 13 stycznia 2014 · kino · 3 komentarze

Czy programowanie ma płeć? - wywiad z Anią Mądrą

Ania Mądra - programistka i artystka multimedialna, śpiewa flamenco i gra na gitarze. Studiuje informatykę na Uniwersytecie Wrocławskim.

Natalia Stankiewicz: Czy programowanie ma płeć? Ania Mądra: Oczywiście, że tak. Męski styl programowania: kroplówka z kawą, karton pizzy, noc jest piękna, a zło czeka. Żeński styl…

Natalia Stankiewicz · 24 listopada 2009 · technologie · 1 komentarz

Czy reżyserka filmu Arizona dopuściła się naruszenia zasad etyki dokumentalisty?

Odpowiedź na pytanie o naruszenie zasad etyki dokumentalisty przez Ewę Borzencką w nagrodzonej Arizonie z 1997 roku pozornie wydaje się być niejednoznaczne. Wypowiedzi bohaterów dokumentu,…

DonnyDonowitz · 24 pazdziernika 2016 · kino ·

Czy roboty spawalnicze kwalifikują do skorzystania z ulgi na robotyzację? Odpowiadamy!

Roboty spawalnicze to maszyny, które świetnie odnajdują się w firmach na całym świecie – w tym także i w Polsce. Za wdrożeniem ich do przedsiębiorstwa przemawia sporo zalet, na czele z optymalizacją procesów produkcyjnych, zwiększeniem wydajności, ale przede wszystkim redukcją kosztów prowadzenia działalności. Czy ich zakup pozwala na skorzystanie z ulg, które obowiązują w naszym kraju? Między innymi na to pytanie odpowiemy w tym artykule!
Redakcja · 24 sierpnia 2023 · technologie ·

Czy smartfony iPhone są awaryjne na tle konkurencji?

Większość z nas albo korzysta, albo na jakimś etapie miał możliwość korzystania z flagowego produktu Apple, którym jest iPhone. Nie da się ukryć, że na przestrzeni lat to właśnie te modele, z logiem nadgryzionego jabłka stały się jednymi z najbardziej kultowych. Już od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego smartfona Apple zyskał on sobie ogromne uznanie wśród szerokiego grona odbiorców. Niemniej jednak iPhone nie uchronił się również przed negatywnymi opiniami. Okazuje się, że niektórzy z nas pozostają wierni największemu konkurentowi iPhone, którym jest Samsung. Wobec tego pojawia się pytanie, skąd biorą się te głosy niezadowolenia, a także czy smartfony iPhone są awaryjne na tle konkurencji?
Redakcja · 22 listopada 2022 · technologie ·

Czy Steve’a Jobsa da się lubić? - recenzja filmu

5 października 2011 roku w swoim domu w Kalifornii umiera Steve Jobs. Projektant urządzeń elektronicznych i współzałożyciel koncernu Apple. Rozpacz jego fanów była porównywana do reakcji…

MonikaLa · 10 kwietnia 2016 · kino ·

Czy wszystko jest poezją? Część pierwsza.

Choć Stachura twierdził, że wszystko jest poezją, to pozwolę sobie zachować zdanie odrębne w tej kwestii. Myślę, że w tej odrębności nie pozostanę osamotniony, że kilku…

Wiktor Smol · 21 kwietnia 2011 · felieton · 8 komentarzy

Czy źli ludzie sprawiają, że dobre mózgi robią złe rzeczy?

Rozważmy następujące zagadnienie: Na Bliźniaczej Ziemi mózg w naczyniu znajduje się na rozpędzonej kolejce. Istnieją tylko dwie opcje, z których mózg może wybierać: na rozgałęzieniu torów skręcić w lewo lub w prawo. Nie ma możliwości wykolejenia czy zatrzymania kolejki i mózg zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ zna kolejki. Mózg jest związany ze sterami kolejki i w ten sposób może wpływać na kurs, jakim pojedzie.
Michael F. Patton, Jr. · 7 czerwca 2007 · kultura · 3 komentarze

Czym Jest Sandman?

Na pewno nie jest klonem Supermana. Jeśli szukasz czegoś o walczących gościach w rajstopach, w Sandmanie tego nie znajdziesz! Jest to komiks o ludziach widzianych z innej perspektywy, perspektywy czegoś nieskończonego i wiecznego snu.
Kamil Giedrys · 15 września 2006 · kultura · 1 komentarz

Czym są Upadłe Anioły?

To film o nas samych, o tym jacy jesteśmy naprawdę. To film o naszym największym lęku - lęku przed samotnością.

"Upadłe Anioły" to dwie przeplatające się ze sobą, luźno powiązane (i trochę tandetne) historie umieszczone w scenerii nocnego Hong Kongu. Wong - płatny zbójca lubi swoją pracę,…

Johnny Panic · 23 kwietnia 2001 · kino ·

Czym zajmuje się automatyka przemysłowa?

Przez lata linie produkcyjne uległy modernizacji. Obecnie kluczową rolę w osiągnięciu rentowności wielu firm okazuje się automatyzacja, którą osiąga się przez wprowadzaniu nowych, zsynchronizowanych ze soba maszyn i urządzeń. Czy to oznacza, że technologia może zastąpić człowieka?
Redakcja · 29 listopada 2022 · technologie ·

Dawkins kontra religia

Kulturowe aspekty sporu tożsamości ateistycznych z religijnymi.

Za sprawą wydanej w ostatnim czasie książki Richarda Dawkinsa pt.: /"Bóg urojony",W-wa 2007r./, uwidoczniony został mający już swoją tradycję podział między religią, a ateizmem. Wydaje…

laim · 15 sierpnia 2008 · kultura ·

Denizli – niepowtarzalne piękno

Denizli, położone w dolinie Lykos (Çürüksu) w regionie Morza Egejskiego przyciąga uwagę turystów ze względu na ilość atrakcji. Białe i czerwone trawertyny, uzdrawiające źródła wód…

Biura Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Polsce · 5 kwietnia 2022 · podróże ·

Dlaczego nie ma mnie na Naszej Klasie.

Nasza Klasa jako fenomen społeczności wirtualnej...

Miliony fotografii, które każdy może podglądać za sprawą bliższych lub dalszych znajomych to pewnego typu ekshibicjonizm . Leży sobie nasz kolega z klasy podstawowej na plaży w Rewlu w…

laim · 7 sierpnia 2008 · technologie · 41 komentarzy

Dlaczego warto puszczać film o Popku

Kiedy dowiedziałem się, że w Kinie Muza podjęto decyzję o puszczeniu filmu dokumentalnego o Popku, nie zdziwiłem się. Czemu tu się dziwić? W końcu filmy dokumentalne powstawały o…

Michał Domagalski · 21 stycznia 2017 · kino ·

dlaczego warto sie uczyc?

Jaki jest cel mojej nauki? Dorosłym łatwo powiedzieć: Ucz się, to daleko zajdziesz . Do tego dodają, że za ich czasów było ciężko o podręczniki i nie było czasu, a teraz muszą pracować …

kasia koszela · 13 lipca 2008 · felieton ·

Dmuchany Słoń

Wszędzie dookoła widzę..słonia

Zastanawiałem się dlaczego ja ostatnio tak wszystko neguje. Pomijając to, że prawie wszystko nadaje się doskonale do negacji to u mnie zaczęło to przybierać formy naprawdę ostre. Nie mogłem …

Maciej Dydo Fidomax · 14 marca 2000 · felieton · 1 komentarz



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca