Wywrota
strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Charles Bukowksi jako Myszka Miki (RMW)

W niedzielę 13 stycznia ruszył nowy, szósty już sezon „Californication” – najbardziej dyskutowanego serialu, telewizyjnego arcydzieła, które brata Charlesa Bukowskiego z Myszką Miki.

Za życia stał się ikoną butnej literatury, pisarzem, który w zapuszczonych spelunach bluzgał na bogatych dupków z Hollywood i ich Myszkę Miki. Obecnie stary pijak Bukowski spoczywa na…

Mateusz Górniak · 19 stycznia 2013 · kino · 4 komentarze

Che jak Chomsky, Chomsky jak Che?

Symbolem oporu wobec globalnej hegemonii USA i nierównościom kapitalizmu nie jest już emblematyczny latynoski partyzant przemierzający lasy Boliwii czy Mozambiku z karabinem w ręku, ale profesor lingwistyki w mocno zaawansowanym wieku, w niemodnym sweterku i okularach w drucianych oprawkach, przemierzający korytarze uniwersytetów, publikujący na wielu portalach internetowych i występujący na forach społecznych Noam Chomsky.
Rita Baum · 20 grudnia 2007 · kultura · 2 komentarze

Chodzi za mną

Bać się? Nie ma w większości przypadków czego. Jest za to o co. O zdrowie psychiczne. Tak widzów, jak i twórców.

Chodzi za mną od jakiegoś czasu pewna bardzo precyzyjna potrzeba. Chciałbym obejrzeć w kinie horror, który do końca utrzyma mnie w napięciu, nie będzie irytował brakiem gry aktorskiej, nie…

Michał Domagalski · 15 kwietnia 2015 · kino ·

Chorzy na pustkę

Radio podało wiadomości, jego dźwięk zmącił bezustanny szum ulicy . Stojąca na parapecie doniczka ma kolor zimnej, zakurzonej cegły. Gdyby nie hejnał byłoby słychać jak listonosz żwawym krokiem wbiega po schodach. W domu jednak panuje niezmącony spokój. Żaden list już dawno nie dotarł pod te drzwi.
Szczekawa · 4 sierpnia 2003 · felieton · 3 komentarze

Ciche przyzwolenie na przemoc w filmie „Spotlight” Toma McCarthy`ego

Spotlight to kolejny pretendent do Oscara w kategorii Najlepszy film . W przeciwieństwie do Zjawy to właśnie fabuła wiedzie prym nad reżyserią. Film Toma McCarthy`ego może nie zachwyca…

Anna Bugajna · 7 lutego 2016 · kino ·

Cicho o traumie (recenzja filmu Głośniej od bomb)

Gdy chcemy mówić o fotografii wojennej, nie sposób nie wspomnieć o Susan Sontag - autorce, która zaprezentowała nowy punkt widzenia tego trudnego zagadnienia. Od kilku dekad największe…

Agata Iżykowska · 7 kwietnia 2016 · kino ·

Cień wielkiego trendu

Tradycja nowoczesnego modelu pracy i zarządzania pochodzi z Ameryki. W wykonaniu Stanów Zjednoczonych nawet czyszczenie butów uchodzi za prawdziwy system zmierzający do bogactwa. Tylko czy dla wszystkich starczy butów do czyszczenia?
Agnieszka Kłos · 15 maja 2008 · finanse · 2 komentarze

Ciepło kosztem życia

Naukowcy odkryli, że najbardziej niebezpiecznym gatunkiem, który zdolny jest do największych okrucieństw, jest człowiek. Obojętnie jak wykształcony, syty, ubrany czy doświadczony. Z najnowszych badań wynika, że człowiek potrafi zabić dla przyjemności. Nie ludzi. Zwierzęta.
Agnieszka Kłos · 27 listopada 2007 · kultura · 9 komentarzy

Cieszę się, że jestem człowiekiem Teatru

Przed duże T. Tylko tak można mówić o spektaklu Eweliny Marciniak, który w sobotę miał premierą na Dużej Scenie Teatru Polskiego. Śmierć i Dziewczyna inscenizacja pozbierana z mini…

Karolina Obszyńska · 23 listopada 2015 · felieton · 1 komentarz

CO DALEJ Z ZIEMIĄ?

Po trzecie domy. Domy same w sobie nie są takie złe, w końcu człowiek gdzieś musi mieszkać.

Nie wiadomo, czy to co widzimy istnieje naprawdę. Ale taką przyjęliśmy tezę i w to wierzymy. Jeśli coś widzimy znaczy to, że to jest i nic temu nie zaprzeczy. Dlatego właśnie tak bardzo…

zapominajka · 7 kwietnia 2002 · felieton · 11 komentarzy

Co może nas uczynić szczęśliwymi na tym świecie dokończenie i

hmmmm

Każdy człowiek pragnie wiedzieć, cóż uczyni go szczęśliwym. Jednak nie jest to prosta sprawa. Szczęście rodzi się w nas, w nas też wzrasta i owocuje, dlatego musimy je odnaleźć.…

tenebris · 27 grudnia 2001 · felieton ·

co to znaczy kochac?

Od pewnego czasu dręczę wszystkich swoich znajomych tymże pytaniem Większość z nich patrzy na mnie jakbym się z co najmniej z choinki urwała lub stwierdziła, że mam zamiar podczas lata w śniegowcach paradować.
larousse · 4 listopada 2002 · felieton · 16 komentarzy

Co wydarzyło się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą...

Festiwal Filmowy i Artystyczny w Kazimierzu Dolnym trwał od 4 do 13 sierpnia. Imprezom filmowym towarzyszyły wystawy plakatu, koncerty i dyskusje znanych osobistości polskiej sceny artystycznej nad kondycją sztuki współczesnej. Wszystko to rozegrało się w malowniczych plenerach miasta, w którym nie sposób się nie zakochać.
lulu · 11 sierpnia 2000 · podróże · 1 komentarz

Co łączy „Golgota Picnic” i kabaret Limo? Felieton Michała Domagalskiego

To, co w cenzurze społecznego nacisku jest najdziwniejsze, to zawłaszczenie sobie przez pewne grupy symboli kultury europejskiej. Wzięcie na wyłączność całej przeszłości, budowanie historii oraz mitologii w oparciu o wygodne dla własnego Widzi Misia schematy.
Michał Domagalski · 8 lipca 2014 · felieton ·

Co-working - wspólna praca, wymiana doświaczeń... wspólne obiady

Idea wspólnej pracy bez etatu zrodziła się w kraju głodnej ekonomii i ubóstwa, a jednocześnie wygórowanych ambicji. Stany Zjednoczone co roku generują coraz więcej wyspecjalizowanych zawodowców, którzy nigdzie nie znajdują stałego zatrudnienia. Etat to w rozumieniu ich szefów przeżytek. Czy tak będzie wyglądał rynek pracy w Polsce?
Rita Baum · 25 pazdziernika 2007 · kultura ·

Coraz bliżej życia

W uczuciach wytwarzał się popłoch, w myślach zamęt. Mówiąc szczerze, to nie do końca wiem, w jaki sposób należałoby sklasyfikować ten film. Myślę, że wynika to z faktu, że cienka i niewyraźna jest granica między sztuką a życiem.
Łukasz Sroczyński · 26 listopada 2012 · kino ·

Coraz mniej nastolatków stosuje używki

Poprzednie badania pokazywały, że młodzi ludzie coraz chętniej sięgają po alkohol, narkotyki i papierosy. W tym roku jednak po raz pierwszy od kilku lat ta tendencja się odwróciła. W naszym kraju w badaniu ESPAD wzięło udział 4,5 tysiąca uczniów w dwóch grupach wiekowych: 15-16-latkowie oraz 17-18-latkowie.
Redakcja · 20 listopada 2007 · kultura · 6 komentarzy

Coś (The Thing)/KRWAWY PAŹDZIERNIK

10 horrorów, które trzeba zobaczyć, nr 6

Na 6. miejscu naszej listy znalazł się horror: Coś (The Thing) Fabuła Odizolowana stacja badawcza na Antarktyce zostaje zaatakowana przez kosmitów. O filmie Klasyk horrorów sci-fi…

DonnyDonowitz · 19 pazdziernika 2016 · kino ·

Coś z Niczego - Sztuka Rapu

Ice-T w roli reżysera. Czołowe postacie sceny rapowej zebrane w jednym dokumencie, który traktuje o... słowie. Wszystko to, co powinniście o rapie wiedzieć...

Filmów o kulturze hip-hopowej jest stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę to, jak rozległym tematem jest dana kultura. Do tej pory stykałam się z filmami dokumentalnymi, które w tym zakresie…

Katarzyna Stolarczuk · 11 listopada 2012 · kino ·

Cyber atak na tajne laboratorium USA

Jedno z najbardziej tajnych laboratoriów naukowych w Stanach Zjednoczonych padło ofiarą cyberprzestępców, którzy przeprowadzili wyszukany cyber atak, który wydaje się część skoordynowanego planu polegającego na uzyskaniu dostępu do sieci komputerowych należących do laboratoriów i instytucji na terenie całego kraju".
Redakcja · 10 grudnia 2007 · technologie ·

Cykle...

Głównym osiągnięciem prof.Toynbey ego jest dzieło Studium historii (A Study of History) wydane w 12 tomach od roku 1934 do 1954. Głównym przedmiotem badań jest społeczność cywilizacja…

Nemo · 22 stycznia 2018 · felieton ·

Czarno - biała tolerancja

Tolerancja jest w modzie. Niestety na pytanie adoptowanego przez ta parę dziecka - "to zabawne, ale nie rozumiem dlaczego ja jestem czarny a mój tata biały" - nabieramy wody w usta i udajemy, że nie dosłyszeliśmy...
goodgirl · 8 lipca 2008 · felieton · 5 komentarzy

Czarno-biała siła Tarkowskiego

Film Andriej Rublow Tarkowskiego jest jednym z tych filmów, które miłośnicy kina rosyjskiego są zobowiązani obejrzeć. Nie dlatego, że krytycy uznają Tarkowskiego za mistrza, nie dlatego…

Redakcja · 22 listopada 2012 · kino ·

Czas Cyganów (czyli chwała filmom Kusturicy)

Kino jest sztuką magiczną. Pełno w nim rzeczy niezwykłych i cudownych, dzięki którym możemy poczuć coś niesamowitego, czasem dotknąć marzeń. Wszystko zależy tylko od tego, co magicznego tam ujrzymy.
Johnny Panic · 22 maja 2001 · kino · 2 komentarze

Czas robi swoje. A Ty?

Wielu ludzi na tym świecie żyje według zasady: 'co masz zrobić dziś, zrób pojutrze będziesz miał dwa dni wolnego. W moim mniemaniu nie ma nic bardziej błędnego. Życie zostało nam dane po …

zapominajka · 18 listopada 2002 · felieton · 2 komentarze



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca