Wywrota
strony: « ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Do kina na ekranizacje

W tym roku do kin trafi kilka filmów, których scenariusze napisano na podstawie powieści. Oto kilka ekranizacji książek młodzieżowych. Więzień labiryntu: Lek na śmierć Finałowa część…

Agnieszka Deja · 10 lutego 2018 · kino ·

Do polskich kin wchodzi „Przesłuchanie” - nowy film z Niną Hoss. Przeczytajcie wywiad reżyserką!

3 lipca Spectator wprowadza do kin film Przesłuchanie w reżyserii Iny Weisse. Przesłuchanie światową premierę miał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. W roli głównej zobaczymy …

Redakcja · 24 czerwca 2020 · kino ·

Do trzech razy sztuka?

...Z całym szacunkiem dla p. Wojewódzkiego muszę powiedzieć, że nie pochwalam jego decyzji o odejściu. Po prostu uciekł z tonącego statku, obnosząc się z hasłem, że nie o takiego idola walczył. Przecież doskonale wiedział co robi, wpuszczając do muzycznego półświatka Alę Janosz - szesnastolatkę, śpiewającą bo ja jestem kobietą , czy Krzyśka Zalewskiego jako nieślubne dziecko Dickinson a i Edyty Górniak...
vesper · 18 września 2003 · felieton · 12 komentarzy

Dobry, zły i elegancki

Współczesny [ekranowy] twardziel jest elegancki, brutalny i milczący. Introwertyzm w jego przypadku nie jest pozą, ale jedyną szansą na przetrwanie, kiedy strzały padają znacznie częściej niż słowa...
Punnuf · 20 lutego 2011 · kino ·

Dokąd teraz? ("W rytmie marzeń", recenzja)

"W rytmie marzeń" Andrea Dresen to opowieść o straconym pokoleniu. Reżyser przybliża losy młodych chłopców, którzy zmagając się z nowym, starają się podążać za swoimi marzeniami.

Andrea Dresen przedstawia obraz straconego pokolenia. Opowiada historię o pustce i problemach jakie stawia nowa rzeczywistość. A jest to rzeczywistość lat 90 XX wieku, kiedy NRD staje się…

Agata Iżykowska · 28 lipca 2015 · kino ·

Dokument o nieumarłych - "Co robimy w ukryciu"

Co się dzieje, gdy wampiry mieszkają obok nas... Viago, Deacon i Vladislav żyją razem w Nowej Zelandii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że są wampirami. Jako współlokatorzy…

Agnieszka Deja · 29 stycznia 2016 · kino ·

Doskonałość jako źródło cierpień. Recenzja filmu „Przesłuchanie” w reżyserii Iny Weisse

Przesłuchanie to subtelny i wyrazisty obraz zrealizowany przez niemiecką reżyserkę Inę Weisse, który ukazując skomplikowane historie kilkorga osób, organicznie związanych z muzyką…

Redakcja · 13 lipca 2020 · kino ·

Dowód na nieistnienie Świętego Mikołaja

Znamy 300 000 gatunków ssaków - ale nie ma wśród nich ani jednej odmiany latającego renifera. Na ziemi żyje około 2 mld dzieci. Odliczywszy nawet dzieci muzułmanów, buddystów, wyznawców…

konik_91 · 10 grudnia 2007 · kultura · 5 komentarzy

Droga do subkultury prosta i krótka. Glany i pozerzy.

Droga do subkultury prosta i krótka czyli jak polska młodzież uważa się za "rasowych anarchistów". I przepraszam za powtarzanie w tekście słowa "anarchista" :)

Tytuł być może trochę zbyt materialistyczny, ale to właśnie o glanach chcę tutaj napisać. Noszą je wszyscy. Od anarchistów do (tak, tak...) ludzi słuchających techno i hip-hopu. Przykre…

Jaknazlosc · 29 grudnia 2001 · felieton · 124 komentarze

Dwa światy w zderzeniu z Melancholią – kilka uwag o filmie Larsa von Triera

„Melancholia” Triera zawiera w sobie dualistyczny podział. Dwie natury są tu między innymi naznaczone przez pierwiastek męski i żeński. Czy takie spojrzenie ma dotyczyć świata, wszechświata, czy ma być propozycją dotyczącą tego, co kryje się w konkretnym indywiduum?
Michał Domagalski · 13 grudnia 2011 · kino · 2 komentarze

Dwaj nieświęci Andrzeje

Pierwszy - psycholog, terapeuta, autor poczytnych książek, nie tylko z branży. (..) Drugiego na szczęście nie znałem. To ksiądz, głos miał pewnie jedwabisty. Molestował podopiecznych w schronisku na szerszą skalę...
Jacek Łaszcz · 20 marca 2008 · polityka ·

Dyktatura par, czyli "Lobster" (recenzja)

Lobster przypomina nam o kilku ważnych kwestiach. Miłość romantyczna jest wciąż dość nowym kulturowym wynalazkiem, a co więcej, jak się okazuję, nie odróżnia się znowu tak bardzo od…

sierzantpieprz · 5 marca 2016 · kino ·

Dyskretny urok Hanekego

To rodzaj metafilmu, ale subtelnie dozowanego, kadr po kadrze. Wydaje się, że reżyser znów porusza sprawy społeczne, ale jednak Miłość to film bardziej prywatny, intymny.

Wirtuoz kina lodowatego, lubujący się w tematyce zatracania więzi międzyludzkich i społeczności często moralnie lub etycznie wyobcowanych - Michael Haneke - stworzył nowy film. Nowy, także…

Karolina Obszyńska · 22 listopada 2012 · kino ·

Dyskutując o "Sicario" w Kinie Muza

W ramach DKF Kamera przedyskutowaliśmy film Sicario. Dennis Villenueve zaprosił widzów na film zrobiony z największym rozmachem w dotychczasowej karierze. Kartele narkotykowe, FBI, CIA,…

Michał Domagalski · 23 września 2015 · kino ·

Dzieci neostrady

Kilka dni temu ruszyła kolejna odsłona kampanii "Dziecko w Sieci", którą poświęcono problemowi przemocy rówieśniczej z użyciem Internetu i telefonów komórkowych. Akcja pod hasłem "STOP cyberprzemocy", którą przygotowała Fundacja Dzieci Niczyje jest odpowiedzą na wysoką skalę tego problemu w naszym kraju.
red · 5 lutego 2008 · technologie · 3 komentarze

Dziecko Rosemary (Rosemary's Baby)

10 horrorów, które trzeba zobaczyć, nr 2 Fabuła Młode małżeństwo wprowadza się do nowego mieszkania. Wkrótce kobieta zachodzi w ciążę, ale zaczyna wątpić kto jest prawdziwym ojcem jej …

DonnyDonowitz · 26 pazdziernika 2016 · kino ·

Dzięki Bogu już piątek.

Popatrz na ulice naszego miasta w piątkowy wieczór. Zobacz grupy wyczesanych dziewczyn poubieranych w bardziej wyjazdowe ciuchy, chłopaków na nowych rowerach, usłyszysz pisk opon poloneza na światłach i bębnienie młotów z czerwonego cinquecento.
ooops · 11 czerwca 2004 · felieton · 9 komentarzy

Dzień Kobiet w kobiecym gronie. Sprawdź 5 najlepszych lokalizacji

Dzień Kobiet to idealna okazja do zrobienia prezentu samej sobie i swoim przyjaciółkom. Wybierzcie się na wspólny wyjazd pełen relaksu, ploteczek, zabawy i mnóstwa przyjemności. Sprawdźcie…

HomeToGo · 1 marca 2017 · podróże ·

Dziewczyna z... bagażem

Już sam początek „Dziewczyny z tatuażem” pozwala wyczuć wyrazisty styl Davida Finchera, który dba nie tylko o fabułę, ale także o inne składowe filmu

Bagaż przeszłości Przeszłość reżysera David Fincher po raz kolejny pokazał, że zasługuje na miejsce wśród najlepszych reżyserów. Z typową dla siebie zręcznością wziął się za…

Michał Domagalski · 29 stycznia 2012 · kino · 17 komentarzy

Egzorcysta (The Exorcist)

10 horrorów, które trzeba zobaczyć, nr 3 Fabuła Dwóch księży próbuje uratować młodą dziewczynę przed demonem. O filmie Pomimo wielu świetnych filmów na koncie William Friedkin na…

DonnyDonowitz · 25 pazdziernika 2016 · kino ·

Ekskluzywny wywiad z Igorem Janke, szefem Salonu24

Wywrota jest sympatyczna i dowcipna a Salon24 inteligentny i wpływowy. Za chwilę będzie najważniejszym medium w Europie Środkowej.

- Ostatnio na nartach poszedłeś ostro po bandzie i złamałeś nogę - uważasz się za wywrotowca? - Tak. Jestem na najlepszej drodze do wywrócenia do góry nogami mediów. - Czy ma dla Ciebie…

Nat. Satankiewicz · 9 marca 2010 · polityka · 2 komentarze

EKSPRESJA - IMPRESJA. Nieme filmy z muzyką na żywo. Gabinet dr. Caligari.

We współpracy z klubokawiarnią Naparstek i Centralnym Basenem Artystycznym powracamy z jednym z naszych ciekawszych projektów: imprezą Ekspresja - Impresja. Osią wydarzenia są filmy nieme z muzyką na żywo, a towarzyszą im koncerty i profesjonalna oprawa merytoryczna.
nonFelix · 22 lutego 2008 · kino ·

EKSPRESJA-IMPRESJA. Nieme filmy z muzyką na żywo

Nieme kino z muzyką na żywo. Zapraszamy. Niepowtarzalny klimat, niepowtarzalne wydarzenie.

Nieme kino z muzyką na żywo. Zapraszamy. Niepowtarzalny klimat, niepowtarzalne wydarzenie. 20 kwietnia (niedziela) EKSPRESJA-IMPRESJA - nieme kino z muzyką na żywo Centralny BASEN Artystyczny /…

nonFelix · 24 marca 2008 · kino · 1 komentarz

Ekspresjonizm w kinie niemieckim ewangelią schizofreniczności?

Ekscentryczność spotęgowana do rangi groteskowości, inspiracje niesamowitymi historiami kipiącymi irracjonalnością, wdzierające się w świadomość odbiorcy. „Gabinet doktora Caligari” w sposób jednoznaczny oddaje hołd frenezji...
Justyna Doroszczyk · 20 sierpnia 2013 · kino · 2 komentarze

Elektroniczna rewolucja czytelnicza?

Książka w swojej niemal niezmiennej formie towarzyszy człowiekowi od wieków. Postęp technologiczny jednak jest nieustępliwy i po takich epokowych wynalazkach jak choćby druk przyszła kolej na rewolucję elektroniczną w postaci e-booków.
Grzegorz Cezary Skwarliński · 11 września 2013 · natura · 4 komentarze



strony: « ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca