Wywrota
Michał Domagalski

Michał Domagalski premium

42 Poznań/Ostrzeszów
626 artykułów 70 tekstów 2127 komentarzy
Urodził się w Ostrzeszowie w 1982. Publicysta i krytyk. Redaktor prowadzący portalu Wywrota od kwietnia 2015 do października 2016. Jako poeta debiutował w almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2014-2015. Mieszka w Poznaniu. Na stronach Biura Literackiego…
Zasłużeni dla serwisu

strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
alfabetycznie chronologicznie

KONKURS! Lorein!

Do wygrania „Drzewa i planety” Lorein.

Urzekł Cię Przyjaciel D, spodobała Ci się okładka albumu Drzewa i planety, jesteś fanem Lorein albo sam nie wiesz, dlaczego, ale uważasz, że dobrze byłoby wygrać w jakimś konkursie?…

Michał Domagalski · 18 maja 2014 · muzyka ·

Konkurs! Zaproszenie na Kaczmarczyk Audiofeeling Trio

8 czerwca, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio w krakowskiej Rotundzie! Lubisz to, co robią Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio? Mieszkasz w Krakowie i chciałbyś 8 czerwca gdzieś się wybrać? …

Michał Domagalski · 2 czerwca 2014 · muzyka ·

Konkurs! „Nadciąga burza” do wygrania!

Poszukaj w sieci odpowiedzi na proste pytania i zabaw się w nekromantę. Niech śmierć zatańczy pośród nas.

15. 06. 2012 na półkach (dobrych!) księgarń w całej Polsce zagości tłumaczenie pierwszego tomu trylogii o księżnej Oldenburga, która posiada moc ożywiania zmarłych. Wywrota dumnie pełni …

Michał Domagalski · 19 czerwca 2012 · książka · 3 komentarze

Kontynuacja „Piotrusia Pana”

„Chłopcy” to bajeczka dla dużych... chłopców. O zakapiorach, że do rany przyłóż. Lektura prosta, łatwa i – przede wszystkim – przyjemna, w której makabra miesza się z dowcipem.

Bajeczka dla dużych chłopców. Dla dużych, a niekoniecznie dorosłych. Dla takich, co to cierpią na syndrom Piotrusia Pana. Może właściwie nie cierpią, ale po prostu go mają. I to nie…

Michał Domagalski · 27 listopada 2012 · książka · 2 komentarze

Książka dla każdego 'Everyman' Philipa Rotha

Nurzanie się w przeszłości postmodernistycznej - czy nawet ogólniej: w literackiej - Philipa Rotha wydaje się ze wszech miar niekonieczne, aby z subtelną przyjemnością odbioru przebrnąć przez 166 stron druku.
Michał Domagalski · 17 lipca 2008 · książka ·

Lekkość przyjemności

Oryginalna różnorodność zbudowana w oparciu o znane standardy pozwoliła Płynom stworzyć solidny album, który brzmi niezwykle lekko – „Vacatunes”. Dzisiaj premiera!

Słuchanie Vacatunes przypomina oglądanie filmu, w którym każda kolejna sekwencja inspirowana jest innym dziełem sztuki. Najpierw nie możemy jeszcze jednoznacznie stwierdzić, skąd znamy…

Michał Domagalski · 16 marca 2012 · album muzyczny ·

Liberał! Mason! Antyklerykał! (Anty)Semita!

„Już pobieżna lektura jego wspomnień ujawnia niekonsekwencje i skłonność do ubarwień.” – pisze o Antonim Słonimskim Joanna Kuciel-Frydryszak.

Życie Słonimskiego to nie tylko losy jednostki, która pisała mniej lub bardziej udane wiersze. To nie tylko losy człowieka, który obok Tuwima, Wierzyńskiego, Lechonia i Iwaszkiewicza tworzył …

Michał Domagalski · 28 lipca 2012 · literatura · 2 komentarze

Mario Bros na lirze korbowej. Z cyklu „Znalezione w sieci”

„Znalezione w sieci” to cykl artykułów o dziełach (niekoniecznie) mniej znanych. Tym razem o… muzyce.

Dawno, dawno temu Kiedy rządziły jeszcze kaseciaki, a komputer kojarzył się raczej z filmami SF niż z prywatnym sprzętem, doświadczenia muzyczne łączyły. Musiały łączyć. I o ile w…

Michał Domagalski · 4 sierpnia 2014 · muzyka ·

Melancholijna muzyczna przyjemność

Tego chce się słuchać. Przewrotne wariactwo „Cafe Brumba” nadaje oryginalności każdemu utworowi, pomysłowi wewnątrz struktury, każdej linijce tekstu i następującym po sobie dźwiękom.

Dawno nie słuchałem muzyki z taką przyjemnością. Wśród dwunastu naprawdę przemyślanych i urzekających kompozycji na Cafe Brumba znajduje się jeden, którym Limboski wprowadza mnie w stan…

Michał Domagalski · 7 maja 2012 · muzyka ·

Męskie Granie to dialog

Męskie Granie stało się nie tylko wydarzeniem, w trakcie którego muzyki się słucha, ale także o muzyce mówi, dyskutuje.

Na koncertowej mapie wakacji Męskie Granie znalazło już swoje miejsce. Festiwalowi bywalcy muszą brać pod uwagę te wyjątkowe w swej formie koncerty, oznaczyć je w swoim kalendarzu z…

Michał Domagalski · 21 lipca 2014 · muzyka ·

Metalowe déjà vu?

Odgrzewany kotlet czy radocha ze słuchania metalu w wydaniu znanym? Czołg masywny, czołg spod znaku New Wave of British Heavy Metal.

Zespół Tank nie próżnuje. Właśnie zaprezentowali teledysk promujący album, który mielę w odtwarzaczu, jednocześnie zapowiedzieli wydanie płyty DVD będzie to gratka dla polskich fanów…

Michał Domagalski · 13 pazdziernika 2012 · album muzyczny ·

Miasto wymierające (Detroit. Sekcja zwłok Ameryki, Charlie LeDuff)

W pustce nadal świetnie rozwija się przestępczy nowotwór karmiony obficie nie tylko skorumpowaną, ale krótkowzroczną i głupią polityką.

Opowieść Charliego LeDuffa o Detroit to reportaż zaangażowany. Zaangażowany w najszerszym słowa tego znaczeniu, gdyż autor tytułowe miasto traktuje jak dom. To tutaj się wychował, to tutaj …

Michał Domagalski · 17 sierpnia 2015 · książka ·

Miło i bez szlagierów

Solidna płyta z pogranicza progresywnego rocka. Ordinary Brainwash już po raz trzeci.

Ordinary Brainwash to solowy projekt nierozpoznawanego jeszcze przez szerszą publiczność Rafała Żaka, który jednak pod rzeczoną nazwą wydał już trzecią studyjną płytę ME 2.0. Album…

Michał Domagalski · 29 listopada 2012 · album muzyczny ·

Mniej niż zero? „Cube Zero”!

W jednej ze scen „Kung Fu Pandy” mistrz Shifu stwierdza: „Teraz już jest poziom zero”. I myślę, że gdyby obejrzał dzieło Erniego Barbarasha, powtórzyłby tę kwestię. A może nawet zaśpiewałby refren znanej piosenki Lady Pank.
Michał Domagalski · 22 listopada 2011 · kino ·

Może o polskim kinie

Chcielibyście zobaczyć film, w którym Bohater zupełnie przez przypadek zostaje zmuszony przez przełożonego do odkrywania własnej tożsamości? Początkowo niech nasza postać jest niechętna…

Michał Domagalski · 28 lutego 2015 · felieton ·

Muzyczny kosmos

Psychodeliczna podróż przez bezmiar (wszech)świata dźwięków. Rozmach, który urzeka.

Pod płaszczykiem muzycznego spokoju ukrywa się burza dźwięków. To właściwie jednorazowe szaleństwo, zapis koncertu z okazji SpaceFest w 2011 roku. Z jednej strony pobrzmiewają na płycie…

Michał Domagalski · 10 grudnia 2012 · album muzyczny ·

Myk! Myk! Myk! w Poznaniu

Można być gotowym na disco, nawet na disco polo, ale Poznań był tym razem przygotowany na coś więcej. Na atak Braci Figo Fagot, którzy zdominowali swą obecnością klub Eskulap.

Zaczęło się niewinnym supportem z punkrockowym przytupem, czyli prostą młócką serwowaną przez kapelę Pełna Kultura. Taki hot-dog muzyczny znalazł na sali swoich amatorów, którzy…

Michał Domagalski · 27 sierpnia 2012 · koncert · 2 komentarze

Na grzbiecie „Paso fino”. Nowa płyta Komet

Koń, jaki jest, każdy słyszy. A przynajmniej powinien usłyszeć. „Paso fino” to w końcu czystej krwi krzyżówka.

Kiedy słucha się Paso fino można odnieść całkiem słuszne wrażenie, że Komety grają swoje. To ten sam zespół. Może niekoniecznie wyrazisty, ale jedyny w swoim rodzaju. Jedziemy ciągle…

Michał Domagalski · 16 maja 2014 · muzyka ·

Na plus – po dwakroć! „++” zespołu Trupa Trupa

Trupa Trupa to zespół, który może mieliście okazję słyszeć, jeżeli zaliczacie się do bywalców festiwalowych (między innymi w 2013 na OFF Festival, Festiwal Ars Cameralis oraz w 2012 na…

Michał Domagalski · 5 stycznia 2015 · muzyka ·

Nadciąga dobra fantastyka

Zmierzchnice, dekabryści, vladiki, nekromanci, ożywieńcy... Armia nieumarłych kroczy przez dziewiętnastowieczny Petersburg. Nadciąga niezwykła burza. (Premierowa recenzja powieści Robin Bridges)
Michał Domagalski · 15 czerwca 2012 · literatura ·

Nadmiar, czyli Stacja Literatura.21

Jeśliby zrobić plebiscyt na słowo, które dobrze opisywałoby Stację Literatura.21 (tutaj szczegółowy program), to zaproponowałbym nadmiar. Zapomnieć trzeba jednak o negatywnych konotacjach…

Michał Domagalski · 22 września 2016 · literatura ·

Najlepsze są napisy końcowe. „Czwarta rano” The Lunatics

Prośba o wyludnione miasto byłaby zapewne na Czwartej rano najlepszym utworem, gdyby później nie nastąpiły „Napisy końcowe”.

The Lunatics na scenach goszczą już od jakiegoś czasu, ale wydaje się, że od wydania w 2006 debiutanckiego albumu, oprócz tego, że trochę okrzepli, to nadal posiadają wiele energii. Nie…

Michał Domagalski · 5 listopada 2014 · muzyka ·

Naprawdę?

„Co to jest rzeczywistość?” To pozornie banalne, ale przecież odważne pytanie, staje się osią rozważań Olgi Tokarczuk w „Momencie niedźwiedzia”. Rozważań ważnych i interesujących.
Michał Domagalski · 5 maja 2012 · książka ·

Nastoletnie potwory przeciw hipokryzji

„Lollipop monster” to dwie nastolatki, które przez otaczający świat zostają zmuszone do bycia potworami.

Rzeczywistość, w którą wciśnięte są bohaterki Lollipop monster Ari i Oona, opiera swoje istnienie o pozory i sztucznie zbudowane fasady. Dorośli zdają się umiejętnie balansować na linie…

Michał Domagalski · 6 lutego 2012 · kino ·

Nawróciłem się na agnostycyzm

Kilka uwag o ewentualnej przewrotności Mistrza.

Przyszło mi trafić na wypowiedź pewnego publicysty, Tomasza Terlikowskiego, który gdzieś w czeluściach YouTube a postanowił, oprócz gloryfikowania własnych poglądów, poobrażać…

Michał Domagalski · 27 stycznia 2015 · felieton · 3 komentarze



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca