Wywrota
strony: « ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... »
alfabetycznie chronologicznie

90. urodziny Tadeusza Różewicza

W niedzielę, 9 października, Tadeusz Różewicz skończy 90 lat. W Biurze Literackim świętowanie trwa już od kilku miesięcy, a z okazji urodzin wydawnictwo przygotowało specjalną…

Marcin Sierszyński · 9 pazdziernika 2011 · literatura ·

A co będzie grało na Zjeździe ???

Kilka słów o kapelach, które potwierdziły swój przyjazd: 100 Twarzy Grzybiarzy to quasi-metalowa muza. Stawiają podczas występów na maximum hałasu i wygłupów na scenie. Mają texty do dupy …

Skc · 30 maja 2001 · sprawy organizacyjne · 2 komentarze

A gdyby tak rzucić to wszystko - spotkanie z Witem Szostakiem

Chyba każdy choć raz chciał zostawić swoje dotychczasowe życie i zniknąć. Bohater najnowszej powieści Wita Szostaka Wróżenie z wnętrzności (wyd. Powergraph) rzuca karierę, by w głębi…

Anna Bugajna · 23 listopada 2015 · literatura ·

A tak śpiewa dudka miła…. Wystawa w Muzeum Władysława Broniewskiego.

Zapraszamy do Muzeum Władysława Broniewskiego przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 51 w Warszawie na wystawę A tak śpiewa dudka miła , która potrwa do 23 października 2017 r. Wystawa jest…

nn · 27 września 2017 · literatura ·

A wszystko przez … zielony listek

To co jest możliwe teraz, może być nieosiągalne za kilka minut. Najbliższa osoba może pozostawić po sobie jedynie puste kartki, na których będziesz spisywał niezrealizowane wspólne plany. Nie zmarnuj swojej ostatniej szansy.
Anna Marczyk · 17 września 2015 · książka ·

ABCadło idei: Z - Zmiany

Biblioteka Śląska w Katowicach, Res Publica Nowa oraz Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów zapraszają na seminarium z cyklu „DNA Miasta: ABCadło idei” w Katowicach. Gościem spotkania będzie Edwin Bendyk.
Redakcja · 14 czerwca 2012 · literatura ·

Adam Poprawa: Skąd, gdzie, dokąd

"Nowa historia literatury polskiej pisze się już doprawdy na dobre" − podsumowuje zjawiska i tendencje współczesnej liryki Adam Poprawa − poeta, prozaik, historyk, krytyk oraz juror Silesiusa − w serii "znani rekomendują" Port.
Redakcja · 13 kwietnia 2010 · literatura ·

ADAX otwiera drzwi do świata kultury

Akcja „Kultura w tablecie”, której bohaterami są tablety polskiej marki ADAX, ruszyła we Wrocławiu! Jej celem jest zachęcenie wielbicieli intelektualnej rozrywki do korzystania z mobilnych urządzeń.
Redakcja · 10 grudnia 2012 · literatura ·

Afryka jest kobietą

Ta książka powstała z miłości do Afryki, w której od pierwszej chwili poczułam się tak, jak gdybym wróciła do domu mówi o swojej książce Afryka jest kobietą Beata Lewandowska-Kaftan.…

Robert Stawski · 23 września 2016 · literatura ·

Akcja Książka za Książkę

Już w najbliższy czwartek, 16 maja br., na Stadionie Narodowym rozpoczynają się IV Warszawskie Targi Książki. W tym roku po raz pierwszy na targach odbędzie się akcja Książka za książkę …

Redakcja · 13 maja 2013 · literatura ·

Akcja Publicznego Czytania (Katowice)

AKCJA PUBLICZNEGO CZYTANIA Data: 23.04.2012 Miejsce: Taras Czytelniczy Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej, Katowice. Czas: 15.00 Książki: Fragmenty ,,Orlanda Wirginii Woolf czyta Przemek…

Redakcja · 22 kwietnia 2012 · literatura ·

Aktywnie latem! Biegiem marsz!

Z myślą o wszystkich, którzy chcą spędzić lato aktywnie, wydawnictwo Helion przygotowało kilka propozycji. Wśród nich znalazły się m.in. nowości o tematyce biegowej autorstwa Jeffa…

Redakcja · 17 maja 2013 · literatura ·

Alain Mabanckou: Jutro skończę dwadzieścia lat

Właśnie ukazała się kolejna książka Alaina Mabanckou - JUTRO SKOŃCZĘ DWADZIEŚCIA LAT. To już czwarta książka tego Autora wydana przez Karakter. W październiku Alain Mabanckou będzie…

Redakcja · 20 sierpnia 2012 · literatura ·

ALBUM „HERBERT”

29 października ukazał się album Herbert z wierszami Zbigniewa Herberta śpiewanymi i recytowanymi przez znanych artystów, m.in Gabę Kulkę, Wojciecha Waglewskiego, Sebastiana…

Redakcja · 29 pazdziernika 2009 · literatura ·

Aleksander Doba Podróżnikiem Roku National Geographic

Aleksander Doba otrzymał tytuł Podróżnika Roku (Adventurer of the Year) 2015 od amerykańskiej edycji czasopisma National Geographic. Głosowanie trwało od 6 listopada do 31 stycznia i…

Redakcja · 12 lutego 2015 · literatura ·

Aleksandra Marinina – „Obraz pośmiertny”

Premiera 27 lipca 2011

Moskwa, młoda aktorka zostaje uduszona w swoim mieszkaniu. Brak śladów włamania i dwie starannie umyte filiżanki sugerują, że ofiara znała swego zabójcę. Kradzież biżuterii i pieniędzy…

Redakcja · 26 lipca 2011 · literatura ·

Allen Ginsberg w Polsce | Nowość wydawnicza

Andrzej Pietrasz Allen Ginsberg w Polsce ISBN 978-83-7507-151-1
format B5, s. 245, ilustracje, indeks osobowy Poezja Allena Ginsberga w przekładach dotarła do Polski dość późno, bo po około …

Redakcja · 30 sierpnia 2014 · literatura ·

Ambasadorzy Poezji w środę w Legnicy

W najbliższą środę 2 października w Legnickiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piastowskiej 22 pierwsze spotkanie inaugurujące cykl Ambasadorzy Poezji. Gośćmi Artura Burszty i Zbigniewa…

Redakcja · 30 września 2013 · literatura ·

Anatomia. Monotonia

Vår i Lou od kilku lat są małżeństwem. Ona pochodzi z niewielkiego miasteczka w Norwegii, on z południa Francji. Mieszkają w Londynie, tworząc luźny związek, liberalnie podchodząc do…

Redakcja · 17 sierpnia 2012 · literatura ·

Andrij Bondar: „Historie ważne i nieważne”

Polska premiera Historii ważnych i nieważnych jest jednocześnie premierą światową - zbiór opowiadań Andrija Bondara ukazuje się u nas wcześniej niż na Ukrainie. Czasem patrzę na to swoje …

Marcin Sierszyński · 1 czerwca 2011 · literatura ·

Andruchowycz w przekładach Podsiadły

3 grudnia nakładem Biura Literackiego ukaże się polska wersja książki Egzotyczne ptaki i rośliny Jurija Andruchowycza. Przekład opublikowanego w 2002 roku tomu przygotował Jacek Podsiadło.…

Redakcja · 1 pazdziernika 2007 · literatura ·

Andruchowycz, Karbido i Chain Smokers na Bruno Schulz Festiwal 2014

Bruno Schulz. Festiwal to nie tylko literatura, ale również inne dziedziny sztuki. Zatem i w czasie tegorocznej edycji nie może zabraknąć pozaliterackich wydarzeń. Już pierwszego dnia…

Redakcja · 18 września 2014 · literatura ·

Andrzej KOPACKI: „Muszle w kapeluszu”

W Biurze Literackim ukazał się zbiór szkiców, rozmów i esejów Andrzeja Kopackiego Muszle w kapeluszu , zawierający teksty o twórczości pisarzy niemieckojęzycznych. Wśród omawianych przez …

Nisza Krytycznoliteracka · 30 maja 2012 · literatura ·

Andrzej Lubowski - "Zbig. Człowiek, który podminował Kreml"

„Zbig. Człowiek, który podminował Kreml” to wyjątkowa opowieść o Zbigniewie Brzezińskim, jednym z najbardziej wpływowych polityków XX wieku. Książka autorstwa Andrzeja Lubowskiego ukazała się dziś na rynku nakładem Agory.
Radosław Kolago · 4 listopada 2011 · literatura ·

Andrzej Pilipiuk już w najbliższą sobotę w Xięgarni

Już w najbliższą sobotę, 29 września o godz. 18:00, gościem czwartego wydania Xięgarni w TVN 24 będzie Andrzej Pilipiuk. http://xiegarnia.pl/aktualnosci/andrzej-pilipiuk-gosciem-xiegarni/…

Redakcja · 27 września 2012 · literatura ·



strony: « ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca