Wywrota
Grzegorz Cezary Skwarliński

Grzegorz Cezary Skwarliński premium

54 3miasto
230 artykułów 20 tekstów 1484 komentarze
Recenzent muzyczny od 1995. "Generator News" (1995 - 2001), "Estrada i Studio" (dział "Moogazyn" - później też jako samodzielne pismo, 1998 - 2001). Założyciel i redaktor zinu (od 2001) "Astral Voyager".
Ministerstwo Sztuki
Zasłużeni dla serwisu

strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Co „piszczy” w wywrotowej Galerii

Kreatywne, mocno przetworzone, wręcz malarskie zdjęcia Black Velvet przyciągają wzrok i zatrzymują na dłużej.

W wywrotowej Galerii nie ma dużego ruchu. Nie oznacza to, że nic sie w niej nie dzieje. Istnieje stałe grono aktywnych artystów, którzy co jakiś czas pokażą, nie tylko wywrotowemu gronu,…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 20 czerwca 2012 · sztuka ·

Contemporary Noise Sextet - „Ghostwriter's Joke”

Contemporary Noise Sextet to okołojazzowy zespół, który tworzą: Kuba Kapsa - piano, Wojtek Jachna - trąbka, Tomek Glazik - saksofon tenorowy, barytonowy; Kamil Pater - gitara, Patryk Węcławek - kontrabas, gitara basowa; Bartek Kapsa - perkusja. Grupa była wcześniej znana jako Contemporary Noise Quintet (w nieco innym składzie).
Grzegorz Cezary Skwarliński · 10 kwietnia 2011 · album muzyczny ·

Cuefxband - 12 bizarre pieces (Live @ Katowice Jazzart Festival)

Nu jazz to trend w muzyce jazzowej wykorzystujący instrumenty elektroniczne

Jestem otwarty na różne doznania muzyczne. Nie stronię więc od eksperymentów dźwiękowych, mimo że czasami mogą być przyczyną swoistego bólu głowy u niejednego słuchacza (np. muzyka…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 2 marca 2016 · muzyka ·

Cyclical Fest 2022

Cyclical Dreams to argentyński label promujący twórczość z kręgu szeroko pojętej muzyki elektronicznej (bez EDM/IDM). W portfolio wydawnictwa spotkamy nie tylko twórców z Ameryki…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 5 maja 2023 · muzyka ·

Czas, pojęcie względne.

Pamiętacie film „Częstotliwość”, gdzie główny bohater zmienia przeszłość (w wyniku kontaktów poprzez radio krótkofalowe), tym samym modyfikując swoją teraźniejszość?

Powyższe porównanie może wydawać się nie na miejscu, bo powieść Marcina Wolskiego Doktor Styks nie ma nic wspólnego z wymienionym filmem. Relacja pomiędzy dwoma przedstawionymi w powieści…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 12 czerwca 2012 · książka ·

Czy elektryczna owca marzy o space-rocku? Do Electric Sheep Dream of Space-rock? (recenzja albumu)

Velvet Sheep to internetowa strona muzyczna, która wywodzi się z grunge owego fanzinu powstałego w latach 90-tych XX wieku w Londynie. Kontynuuje tradycje związane z prezentacją i promocją…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 19 sierpnia 2020 · muzyka ·

Daniel Bloom - Coitus Interruptus

Nic tylko słuchać, choć ze względu na formę płytka do zbyt wielu odbiorców nie trafi. Trzeba jednak sobie jakoś radzić w dobie szarej i nie wnoszącej nic nowego (ale wszechobecnej) komercji.
Grzegorz Cezary Skwarliński · 5 marca 2001 · album muzyczny ·

Dieter Werner – „Sąd Ostateczny”

Dieter Werner to (wbrew pozorom) polski artysta z Łodzi.

Podobno wszystko już było. Patrząc i słuchając tego co pojawia się w mediach w ostatnich latach można zgodzić się z tym twierdzeniem. Nie ma już w zasadzie pola w muzyce gdzie pojawia się …

Grzegorz Cezary Skwarliński · 11 sierpnia 2010 · album muzyczny · 1 komentarz

DigitalSimplyWorld - NEUTRINO

Wielowarstwowa muzyczna opowieść w fantastycznych klimatach.

Czy płodność twórcy ma wpływ na jakość dzieł wychodzących spod jego palców? Na pewno. Czy prawdziwa jest jednak teza panująca w przestrzeni publicznej, że im więcej, tym gorzej? Czy…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 29 czerwca 2015 · muzyka ·

Dla każdego coś miłego, czyli „Teorie spisków”

„Teorie spisków” to swoista wyprawa po tajemnicach ludzkości, nierozwiązanych zagadkach i wzbudzających podejrzenia wydarzeniach. Lektura miejscami wciągnie, miejscami odpręży, troszkę pobudzi wyobraźnię.
Grzegorz Cezary Skwarliński · 20 lutego 2014 · książka ·

Dźwiękowy gobelin - o płycie: „Tapestry Flow” by Jarguna & Henrik Meierkord

Tkacze, czyli artyści Jarguna (Marco Bili) to włoski podróżnik, fascynat Dalekiego Wschodu i tzw. etno-medycyny, jest też artystą muzykiem. Liczne podróże i zainteresowanie muzycznymi…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 19 czerwca 2020 · muzyka ·

Electroacoustic Music vol. VII

Kompozycje zgromadzone na oby płytkach pochodzą z różnych części świata (są wśród nich także polskie obiecujące dokonania). Przekrój artystów ogromny a style przez nich reprezentowane są przeróżne (przeważają klimaty eksperymentalno-ambientowe) i w pewnym momencie co niektórzy słuchacze odczuć mogą może nie tyle znużenie, co pewne zagubienie.
Grzegorz C. Skwarliński · 26 lutego 2003 · album muzyczny ·

Electroday 2. Wejherowo 20.06.2015

Druga edycja festiwalu klasycznej muzyki elektronicznej

W Polsce raczej nie znajdziemy zbyt wielu cyklicznych imprez poświęconych muzyce elektronicznej (szczególnie w jej klasycznym wydaniu). Poza odbywającymi się od wielu lat MPM Ambient w…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 3 lipca 2015 · muzyka · 1 komentarz

Electroday. Wejherowo 21.06.2014

Nie tylko dla miłośników muzyki elektronicznej

Moje związki z muzyką elektroniczną trwają prawie od 30 lat. Głównie jestem słuchaczem, często recenzentem, a czasami i popularyzatorem. Mimo to na koncerty wybierałem się dość rzadko.…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 25 czerwca 2014 · muzyka ·

Electropoint - SHADOW PASSAGE

Czasami docierają do mnie płyty przesłane bądź to przez artystów, bądź wydawców (o wiele rzadziej). Przeważają oczywiście debiuty artystyczne (i bardzo dobrze). Niewiele jednak płyt otrzymanych w ten sposób jest w stanie przykuć moje ucho na dłuższy czas...
Grzegorz Cezary Skwarliński · 25 pazdziernika 2006 · album muzyczny · 1 komentarz

Elektroniczna rewolucja czytelnicza?

Książka w swojej niemal niezmiennej formie towarzyszy człowiekowi od wieków. Postęp technologiczny jednak jest nieustępliwy i po takich epokowych wynalazkach jak choćby druk przyszła kolej na rewolucję elektroniczną w postaci e-booków.
Grzegorz Cezary Skwarliński · 11 września 2013 · natura · 4 komentarze

El_vis - ISOTYPE

Artysta umiejętnie balansuje pomiędzy techno-popem, klimatami klubowymi, el-popem, szkołą berlińską a własnymi pomysłami. Kompozycje uzyskują tym samym dość charakterystyczne brzmienie (czasami bardzo wschodnie ). Z początku takie nagromadzenie dźwięków wydać się może męczące, po kilku jednak spotkaniach odkrywa się prawdziwe nastroje jakie ze sobą niosą.
Grzegorz Cezary Skwarliński · 13 lipca 2002 · album muzyczny · 1 komentarz

el_vis - OTCHŁAŃ GWIAZD

Słuchając tej płyty nasuwało mi się nieodparte skojarzenie z "Le Parc" Tangerine Dream (mimo całkowitego braku sensu takiego porównania ze względu na odmienny styl obu płyt).

rok wydania: 2007 W dzisiejszych czasach wszechogarniającej społeczeństwo komercji trudno trafić na artystów, którzy konsekwentnie podążają wybraną drogą artystyczną nie bacząc na…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 22 sierpnia 2008 · album muzyczny · 2 komentarze

Energia z Trójmiasta

O autorskim projekcie Michała Góreckiego.

Dubstep - gatunek muzyczny przesiąknięty elementami dubowymi (ciężkie basy, przestrzenie i delaye) często połączonymi z motoryczną perkusją, czasami nawiązuje do drum n bass. Podstawę…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 21 lipca 2012 · album muzyczny ·

Esencja muzyki elektronicznej, czyli Suzanne Ciani i jej syntezator

Suzanne Ciani jest kompozytorką, pionierką w dziedzinie muzyki elektronicznej. Od ponad czterdziestu lat jest aktywną artystką. Porusza się w wielu obszarach muzycznych: czysto elektronicznych, fortepianowych (solo, z orkiestrą, z zespołem jazzowym), a także okołomuzycznych (ścieżki dźwiękowe do filmów, gier wideo i… reklam).
Grzegorz Cezary Skwarliński · 15 pazdziernika 2020 · muzyka ·

eserXyzdMv

mSpbZ0 zrmivtfimpua, [url=http://dcoxgiugxfxz.com/]dcoxgiugxfxz[/url], [link=http://qewzwvtdjcbm.com/]qewzwvtdjcbm[/link], http://vrttfegnatia.com/

mSpbZ0 zrmivtfimpua, [url=http://dcoxgiugxfxz.com/]dcoxgiugxfxz[/url], [link=http://qewzwvtdjcbm.com/]qewzwvtdjcbm[/link], http://vrttfegnatia.com/

artykuł odrzucony
Grzegorz Cezary Skwarliński · 1 września 2010 · sprawy organizacyjne ·

Eugeniusz Doering - rzeźba

Wystawa bardzo oryginalnych rzeźb polskiego artysty zamieszkałego za granicą.

(impreza zakończona) Eugeniusz Doering urodził się w 1930r. w Wejherowie. W latach 1952-1958 studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej. Lata 1965-69 spędził w Wiedniu, Dusseldorfie i…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 23 maja 2009 · kultura · 1 komentarz

Fanger & Kersten - ELEKTRIK MASSAGE

Może się wydawać, że artyści nie ustrzegli się naśladownictwa. Moim zdaniem to tylko złudzenie.

Twórczość artystów znanych i cenionych zawsze była, jest i będzie inspiracją dla kolejnych pokoleń. Nie inaczej jest z muzyką (nie tylko elektroniczną). Naśladownictwo nie jest moim…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 13 listopada 2009 · album muzyczny ·

Fanger & Schönwälder - ANALOG OVERDOSE 0.9

Swoisty "prequel" serii 'Analog Overdose'. Wprawdzie wydawnictwo limitowane, ale ...

Mam mieszane uczucia w przypadku muzycznych wydawnictw limitowanych. Z jednej strony takie działania kompozytorów powodują, że ich twórczość staje się trudniej dostępna a co za tym idzie…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 23 grudnia 2008 · album muzyczny ·

Fanger & Schönwälder - ANALOG OVERDOSE 2

Kiedy opisywałem płytkę Analog Overdose nie sądziłem, że doczekam się dalszego ciągu i to w postaci dwóch krążków. Ponieważ w/w wydawnictwo bardzo przypadło mi do gustu nie omieszkałem przy nadarzającej się okazji zapoznać się z Analog Overdose 2 ...
Grzegorz C. Skwarliński · 21 maja 2003 · album muzyczny ·



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca