Wywrota

obyczaje

strony: « ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Polskie torby skórzane Belveder podbijają rynek

Wykonywanie toreb i akcesoriów skórzanych zgodnie z tradycją kuśnierską jest w dalszym ciągu rzadkim zjawiskiem na Polskim rynku galanterii. Przez lata 1990-2010 sztuka ta została zdominowana przez masową produkcję i niemal całkowicie zapomniana. Teraz powraca w nowej formie, ale w oparciu o tradycję naszych pradziadków. Polska marka Belveder za cel stawia sobie wyłącznie ręczne wytwarzanie toreb i wyrobów skórzanych, zgodnie z sztuką kaletniczego rzemiosła.
Redakcja · 10 sierpnia 2019 · obyczaje · 3 komentarze

Jak kogeneracja pomaga chronić środowisko?

Produkcja energii elektrycznej z takich paliw jak węgiel kamienny bądź gaz ziemny wiąże się z emisją szkodliwych substancji do atmosfery. Głównie mowa o dwutlenku węgla, ponieważ to on może doprowadzić do największych szkód w środowisku naturalnym. Można jednak znacznie polepszyć efektywność energetyczną stosując tak zwaną kogenerację.
Redakcja · 10 sierpnia 2019 · obyczaje ·

Decoupage - jak zacząć?

Każdy, kto lubi otaczać się ręcznie zdobionymi przedmiotami z pewnością nie raz miał okazję usłyszeć określenie decoupage. Wyjaśniamy, co kryje się pod tym pojęciem oraz zdradzamy, w jaki sposób rozpocząć przygodę z tą techniką.
Wojtek Kułaga · 9 sierpnia 2019 · obyczaje ·

Czym są materiały POS?

Funkcjonuje obecnie wiele różnych działań marketingowych, które mają bardzo dużą skuteczność. Jednym z nich, bez wątpienia są materiały POS, które to są przeróżnymi nośnikami reklamy stosowanej przede wszystkim poza środkami masowego przekazu.
Wojtek Kułaga · 9 sierpnia 2019 · obyczaje ·

Wszystko co musisz wiedzieć o drukarkach laserowych

Większość z nas w swoim codziennym życiu korzysta z drukarki. Do najczęściej wybieranych narzędzi drukujących zaliczamy modele laserowe. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim mniejszej awaryjności w porównaniu do drukarek atramentowych, niskiej cenie druku, a także dużej wydajności tonera. Z modeli laserowych korzystamy najczęściej w miejscach w których drukuje się często i to w hurtowych ilościach m.in. ze względu na szybkość pracy drukarki oraz jakość wydruku.
Wojtek Kułaga · 6 sierpnia 2019 · obyczaje · 1 komentarz

Funkcjonalny program do fakturowania z magazynem

Połączenie sprzedaży, wystawiania faktur i magazynu wymaga właściwego programu, który pozwoli w krótkim czasie przygotować wymagane dokumenty. Rozwiązań jest wiele jednak warto mieć na uwadze przydatność posiadanych przez nie opcji.
Wojtek Kułaga · 23 lipca 2019 · obyczaje ·

Czym zastąpić kij i marchewkę aby dziecko wyrosło na szczęśliwego człowieka?

Rodzimy się wolni i pełni marzeń. Droga przez życie, obstawiona zakazami i nakazami, ogranicza naszą wolność i zabija pasję. Kto zatem stawia zakazy i nakazy, mówi co wypada i nie wypada,…

Anna Gwara · 23 lipca 2019 · obyczaje ·

Wszystko, co warto wiedzieć o odszkodowaniu za odwołany lub opóźniony lot

Co roku na podróż samolotem decydują się miliony osób. Za jego pośrednictwem możliwe jest szybkie i bezpieczne dotarcie do praktycznie każdego miejsca na świecie. Mimo tego, że samoloty są z reguły punktualne, w niektórych sytuacjach może dojść do znacznego opóźnienia, a nawet całkowitego odwołania lotu. Wszyscy pasażerowie mogą ubiegać się zarówno o odszkodowanie za odwołany lot, jak i za jego opóźnienie.
Wojtek Kułaga · 16 lipca 2019 · obyczaje ·

Jak urozmaicić szkolne lekcje i bardziej zainteresować uczniów swoim przedmiotem?

Dla większości dzieci i młodzieży w wieku szkolnym lekcje są niestety przykrym obowiązkiem, w których udział biorą jedynie z konieczności. Na taki stan rzeczy wpływa kilka czynników. Jednym z najważniejszych z nich jest brak pomysłu na lekcje nauczycieli, którzy nie są w stanie zainteresować swoich uczniów przekazywaną wiedzą i prowadzą zajęcia w nudny oraz monotonny sposób. Istnieją jednak skuteczne sposoby, aby urozmaicić lekcje oraz wzbudzić zainteresowanie nimi wśród uczniów.
Wojtek Kułaga · 16 lipca 2019 · obyczaje ·

Jakie drzwi przesuwne wybrać do przedpokoju?

Niewątpliwą zaletą drzwi przesuwnych jest to, że otwierając się wzdłuż ściany, oszczędzają przestrzeń. Takie od dawna stosowane są w przestrzeni biurowej i różnego rodzaju gabinetach. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że drzwi przesuwne doskonale sprawdzają się też w naszych domowych przedpokojach. Ponieważ to zazwyczaj małe i wąskie pomieszczenie sprawia najwięcej kłopotów z aranżacją, przygotowaliśmy szeroki wolumen propozycji, które sprawią, że przedpokój zyska iluzje przestronności i optycznego powiększenia.
Wojtek Kułaga · 15 lipca 2019 · obyczaje ·

Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni…

Rozpoczął się najpiękniejszy z okresów czas pięknej pogody, bujnej zieleni i planowania wakacyjnych wojaży. Wybieramy destynacje, kompletujemy garderobę i zastanawiamy się w jakim składzie …

Anna Jagoda · 13 lipca 2019 · obyczaje ·

Jak aplikacja iTaxi może Ci pomóc w codziennym życiu?

Jeżeli jesteś użytkownikiem smartfona, dobrze wiesz, że nie zainstalujesz żadnej aplikacji tylko dlatego, że ma atrakcyjny design czy jest łatwa w obsłudze. To bardzo ważne cechy, ale nie zdadzą się na wiele, jeżeli dana aplikacja nie potrafi ułatwić Twojego życia. Na szczęście w iTaxi zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego tworzyliśmy naszą usługę z myślą o sytuacjach w życiu codziennym, w których możemy Ci pomóc. Dowiedz się, w jaki sposób iTaxi może ułatwić Ci życie.
Wojtek Kułaga · 9 lipca 2019 · obyczaje ·

Co zrobić, gdy komputer nie widzi drukarki? - Kompleksowy poradnik

Kiedy komputer nie widzi drukarki pojawia się problem. Taka sytuacja może wystąpić zarówno po podłączeniu nowego urządzenia, jak i po dłuższym użytkowaniu drukarki. Co zrobić, gdy komputer przestaje być kompatybilny z drukarką i tym samym wydruk jest niemożliwy?
Wojtek Kułaga · 9 lipca 2019 · obyczaje · 1 komentarz

Odgrzybianie klimatyzacji w aucie - dlaczego jest konieczne?

Sprawne funkcjonowanie samochodu to aspekt, na który uwagę powinien zwracać każdy kierowca. Wszelkie zaniedbania mogą znacząco wpłynąć na obniżenie komfortu jazdy lub bezpieczeństwo pasażerów. Podczas dokonywania regularnych przeglądów warto zwrócić uwagę również na stan klimatyzacji. Dlaczego jest to tak istotne?
Wojtek Kułaga · 9 lipca 2019 · obyczaje ·

Co pobudza kreatywność?

W ostatnim czasie wiele można usłyszeć o kreatywności. Niektórzy twierdzą, że jest ona cechą wrodzoną, przez co wymaga ciągłego treningu i doskonalenia. Bez wątpienia istnieją techniki, dzięki którym można pobudzić w sobie zdolność twórczego myślenia. Stosowanie się do określonych zasad może nie tylko pozytywnie wpłynąć na efekty w pracy czy szkole, ale również relacje z innymi ludźmi. Co zatem robić, aby polepszyć swoją kreatywność?
Wojtek Kułaga · 8 lipca 2019 · obyczaje ·

Autostrady w Portugalii - poradnik

Portugalia staje się jedną z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji w Europie. Turyści trafiając na lotnisko w Lizbonie najczęściej decydują się na wynajem samochodu i zwiedzanie dalszych zakątków kraju korka. Co jednak warto wiedzieć nim wybierzemy się autostradą z Lizbony do Porto?
Wojtek Kułaga · 3 lipca 2019 · obyczaje ·

Sprawdź swoją inteligencję!

O testach IQ słyszał każdy. Do i rusz dochodzą do nas nowe informacje o tym, że ktoś jest ponadprzeciętny ze względu na jego wynik. Było tak ostatnio w związku z 12-latką, której IQ okazało się wyższe od IQ Einsteina i Hawkinga. Zdecydowanie zaskoczyła wszystkich członków Mensy, którzy już dawno nie widzieli takiego ilorazu inteligencji. Ty też możesz sprawdzić swoje IQ i to nawet nie wychodząc z domu. Jak? Podpowiemy ci co musisz zrobić - a ty pokaż znajomym, że jesteś niesamowicie inteligentny!
Wojtek Kułaga · 27 czerwca 2019 · obyczaje ·

Kobiety w Policji – czy dają sobie radę?

Kobiety stanowią 20% wszystkich funkcjonariuszy, którzy służą w Policji. Policjantki patrolujące drogi, dokonujące zatrzymań i kontroli nie dziwi nikogo. W korpusie służby cywilnej większość stanowi płeć piękna. To one kontroluje i dozorują funkcjonowanie całego organu Policji.
Wojtek Kułaga · 27 czerwca 2019 · obyczaje ·

Wynajem długoterminowy samochodu - czy warto?

Długoterminowy wynajem auta to godna polecenia usługa, z której mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Poznaj zalety wspomnianego rozwiązania.

Długoterminowy wynajem aut to usługa oferowana przez sporą ilość firm działających na polskim rynku. Wyjątkowo korzystne warunki wspomnianego typu wynajmu oferuje na przykład marka Hitachi…

Wojtek Kułaga · 27 czerwca 2019 · obyczaje ·

Ogólne zasady konserwacji maszyn przemysłowych

W interesie każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego (niezależnie czy jest to zakład stolarski czy wytwórnia produkująca żywność) leży dbałość o wszystkie użytkowane w nim maszyny. Czynność ta jest niezbędna, aby codzienna praca urządzeń była zarówno efektywna, jak i bezpieczna. Warto pamiętać, że konserwację należy przeprowadzać w regularnych odstępach czasu. Pozwala to uchronić maszyny przed niespodziewanymi awariami, a także zapewnia poprawne działanie w kolejnym okresie eksploatacyjnym.
Wojtek Kułaga · 27 czerwca 2019 · obyczaje · 3 komentarze

Przewaga kosmetyków naturalnych nad kosmetykami syntetycznymi

Trudno jest wyobrazić sobie codzienność bez kosmetyków. Kremy, balsamy, olejki, mydełka - używamy ich wszyscy. Warto więc zastanowić się nad wyborem dobrych produktów. Czy dla naszej skóry lepsza jest chemia, czy może natura? Porównajmy to.
Wojtek Kułaga · 27 czerwca 2019 · obyczaje · 1 komentarz

Oczyszczacze powietrza pod lupą - czy wiosną i latem są zbędne?

O zanieczyszczeniu powietrza, a dokładniej smogu najwięcej się mówi w okresie grzewczym, kiedy stężenia pyłów dochodzą do bardzo szkodliwych wartości. Zimą na powstawanie smogu przyczynia się głównie “niska emisja”, która powstaje w wyniku palenia śmieciami oraz nieprawidłowego spalania w piecach. Latem w zasadzie problem znika, tyle tylko na jakość powietrza wpływają też inne czynniki.
Wojtek Kułaga · 26 czerwca 2019 · obyczaje ·

Dlaczego warto wybrać gadżety reklamowe w kampaniach promocyjnych?

Gadżety promocyjne są opłacalnym i skutecznym sposobem dotarcia do większej liczby klientów. To tania metoda marketingowa, która skusi wielu klientów. Nawet uznani globalni gracze korzystają z tej strategii marketingowej. W przypadku małych firm, takich jak start upy, gadżety reklamowe nie zrujnują ich budżetu, a jednocześnie przyciągną uwagę odbiorców.
Wojtek Kułaga · 26 czerwca 2019 · obyczaje ·

Dieta roślinna a uprawianie sportu

Aktywność fizyczna zwykle sprawia, że nieco dokładniej przyglądamy się naszej diecie. Sprawdzamy skład posiłków, mądrzej komponujemy dzienne menu. Uprawianie sportu nie oznacza jednak, że należy radykalnie zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Dotyczy to również osób, które zdecydowały się na dietę roślinną, wzbogaconą suplementami dla wegan.
Wojtek Kułaga · 21 czerwca 2019 · obyczaje ·

Wyskakujące reklamy? Android pomoże!

Każdy z nas korzysta ze smartfona. To urządzenie, które nie tylko ułatwia kontakt czy poszukiwanie informacji, ale jest również doskonałym źródłem rozrywki. Z tego właśnie powodu chętnie instalujemy coraz to nowe aplikacje, które mają zapewnić nam dostęp do jeszcze większej liczby funkcji. Niestety, nie zawsze kończy się to dobrze. Jednym z problemów, z którym możemy się spotkać, są natarczywe, wyskakujące reklamy, które utrudniają nam korzystanie z telefonu. Skąd się pojawiły i jak sobie z nimi poradzić?
Wojtek Kułaga · 21 czerwca 2019 · obyczaje ·strony: « ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca