Wywrota
Marcin Sierszyński

Marcin Sierszyński premium

34 Wrocław
131 artykułów 5 tekstów 6555 komentarzy
Opiekun sekcji poetyckiej od stycznia 2008 roku do czerwca 2010 roku, prozatorskiej od kwietnia do września 2011. Redaktor prowadzący serwisu od lipca 2013 do marca 2015. Redaktor projektu Nisza Krytycznoliteracka i recenzent literacki. Aktywista…
Zasłużeni dla serwisu

strony: « 1 2 3 4 5 6 »
alfabetycznie chronologicznie

Nakręć wiersz Krystyny Miłobędzkiej

Już po raz piąty festiwalowi Port Literacki towarzyszyć będzie konkurs Nakręć wiersz . Od 2008 roku filmowcy z kraju i zagranicy realizują etiudy filmowe ilustrujące wiersze współczesnych…

Marcin Sierszyński · 25 pazdziernika 2011 · konkurs literacki ·

Szkoła z poezją

Szkoła z poezją to nowy edukacyjny projekt Biura Literackiego skierowany do uczniów wrocławskich szkół średnich. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa oraz zainteresowanie współczesną …

Marcin Sierszyński · 25 pazdziernika 2011 · literatura ·

Połów 2011 - laureaci

Znamy już nazwiska najciekawszych w Polsce autorów przed debiutem literackim, którzy otrzymają zaproszenia do udziału w przyszłorocznej edycji festiwalu Port Literacki. Jurorzy Połowu wybrali …

Marcin Sierszyński · 25 pazdziernika 2011 · konkurs literacki ·

„Dzieła zebrane” Tymoteusza Karpowicza

Jak to możliwe, że zmarły w 2005 roku Tymoteusz Karpowicz, ostatni poeta niemożliwy , marzyciel z czwartego wymiaru , pozostaje w cieniu innych Wielkich? Literacki i pozaliteracki świat mówi w …

Marcin Sierszyński · 20 pazdziernika 2011 · literatura ·

22. Warsztaty literackie w Biurze

Jurorzy "Połowu" wybrali osoby, które wezmą udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu. Autorzy najlepszych nadesłanych w czasie eliminacji wierszy otrzymali zaproszenia na…

Marcin Sierszyński · 18 pazdziernika 2011 · konkurs literacki · 1 komentarz

Jacek Dehnel: „Rubryki strat i zysków"

Do księgarń trafiła najnowsza, wydana przez Biuro Literackie, książka Jacka Dehnela. Rubryki strat i zysków to wybór cykli poetyckich i poematów powstałych w latach 1999-2010. W tomie…

Marcin Sierszyński · 13 pazdziernika 2011 · literatura ·

90. urodziny Tadeusza Różewicza

W niedzielę, 9 października, Tadeusz Różewicz skończy 90 lat. W Biurze Literackim świętowanie trwa już od kilku miesięcy, a z okazji urodzin wydawnictwo przygotowało specjalną…

Marcin Sierszyński · 9 pazdziernika 2011 · literatura ·

Niebawem „Farsz" Sendeckiego

1 grudnia nakładem Biura Literackiego ukaże się Farsz , nowy tom wierszy Marcina Sendeckiego. Czytałem ostatnio sporo Karpińskiego, Słowackiego, Iwaszkiewicza - mówi Sendecki. - To są rzeczy …

Marcin Sierszyński · 6 pazdziernika 2011 · literatura ·

Październikowy Port po godzinach z Dyckim i Dehnelem

Bohaterami drugiej odsłony Portu Literackiego po godzinach będą Jacek Dehnel i Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki. Spotkanie z autorami książek "Rubryki strat i zysków oraz Imię i znamię poprowadzą …

Marcin Sierszyński · 4 pazdziernika 2011 · literatura ·

Pochwała poezji polskiej w warunkach zagrożenia

Nawet wyjątkowo sceptyczna i nieżyczliwa lektura nie może pominąć niezbywalnych dowodów na ciągły rozwój tej poezji (przynajmniej do tego momentu).

W swoim poprzednim tomie wierszy, Piosence o zależnościach i uzależnieniach, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki stwierdza, że istotą poezji jest nie tyle zasadność / co bezzasadność napomknień i…

Marcin Sierszyński · 1 pazdziernika 2011 · książka · 4 komentarze

Przystanek Literacki nr 2

Ukazał się drugi numer Przystanku Literackiego , a w nim m.in. nowe wiersze Jacka Łukasiewicza i Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, szkice o Urszuli Kozioł i Tadeuszu Nowaku oraz rozmowy z Jackiem …

Marcin Sierszyński · 30 września 2011 · literatura ·

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki: „Imię i znamię"

W 2009 roku za Piosenkę o zależnościach i uzależnieniach otrzymał dwie najbardziej prestiżowe nagrody literackie w kraju - Gdynię i Nike. Teraz Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki wraca z nową…

Marcin Sierszyński · 29 września 2011 · literatura ·

„Niepojęte: Jest” jak „Król-Duch”

Teksty składające się na książkę są w znacznej większości przedrukami z Tygodnika Powszechnego, którego Stala jest stałym współpracownikiem. Dlatego też dzieło nie będzie zaskoczeniem dla czytelnika krakowskiej gazety.
Marcin Sierszyński · 29 września 2011 · książka ·

Praktyki w BL

Interesujesz się współczesną literaturą? Jesteś studentem? A może zakończyłeś już naukę, ale bardziej niż o pracy w wielkiej korporacji marzysz o przyjaznej atmosferze kameralnej…

Marcin Sierszyński · 23 września 2011 · sprawy organizacyjne ·

Urszula Kozioł: „Fuga (1955-2010)”

Do księgarń trafiły wydane przez Biuro Literackie wiersze zebrane Urszuli Kozioł. W obszernym tomie Fuga (1955-2010) znalazły się utwory ze wszystkich opublikowanych dotychczas książek…

Marcin Sierszyński · 21 września 2011 · literatura ·

Siódemka nominowanych do NIKE 2011

Jury Nagrody Literackiej NIKE 2011 wybrało tegorocznych finalistów wśród siedmiu nominowanych książek znalazły się trzy powieści, dwa tomy esejów, zbiór opowiadań i dziennik. Zwycięzcę …

Marcin Sierszyński · 17 września 2011 · literatura ·

Bohdan Zadura: „Klasyk na luzie”

Nakładem Biura Literackiego ukazał się Klasyk na luzie , zbiór rozmów z Bohdanem Zadurą, poetą, prozaikiem, tłumaczem i redaktorem naczelnym Twórczości - laureatem Silesiusa 2011. Klasyk…

Marcin Sierszyński · 16 września 2011 · literatura ·

Matka Boska Odlotowa

Podobnie do Amerykanów, którzy przy pomocy programów do edycji fotografii wklejają Gwiazdę Śmierci przy zdjęciu dwóch wież World Trade Center, zaczynamy przejmować inny dyskurs opowiadania o katastrofie.
Marcin Sierszyński · 14 września 2011 · teatr · 2 komentarze

Nakręć wiersz Krystyny Miłobędzkiej

Już po raz piąty festiwalowi Port Literacki towarzyszyć będzie konkurs "Nakręć wiersz". Od 2008 roku filmowcy z kraju i zagranicy podejmują się zrealizowania etiud filmowych ilustrujących…

Marcin Sierszyński · 13 września 2011 · literatura ·

Tolle, lege

„Zdanie jest obrazem rzeczywistości. Zdanie jest modelem rzeczywistości, jak ją sobie myślimy” – pisał Wittgenstein, a Kwiatkowski dowodzi, że myśl ta jest ulotna i tylko aforystyczne fragmenty znajdują swoją stałą.
Marcin Sierszyński · 9 września 2011 · nisza krytycznoliteracka ·

Laureaci Silesiusa na początek Portu po godzinach

Rusza nowy sezon czytań. "Port Literacki po godzinach" zainauguruje spotkanie z laureatami Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Urszula Kozioł zaprezentuje tom "Fuga 1955-2010", a Bohdan…

Marcin Sierszyński · 8 września 2011 · literatura ·

Rozmowy z Różewiczem jesienią

Jeszcze w tym roku nakładem Biura Literackiego ukażą się "Rozmowy z Tadeuszem Różewiczem". Poza wszystkimi dotychczasowymi wywiadami z obchodzącym w październiku 90. urodziny wrocławskim…

Marcin Sierszyński · 8 września 2011 · literatura · 1 komentarz

Połów 2011: Ostatnie dni zgłoszeń

Właśnie zakończył się pierwszy etap rozpatrywania zgłoszeń do siódmej edycji "Połowu". Już teraz widać, że projekt skierowany do młodych poetów, jak co roku, cieszy się bardzo dużym…

Marcin Sierszyński · 2 września 2011 · literatura · 3 komentarze

Kwartalnik Historyczny nr 2 (2011) już w sprzedaży

Ukazał się nowy numer prestiżowego czasopisma: Kwartalnik Historyczny nr 2 (2011) vol. CXVIII format B5, s. 203-394 SPIS TREŚCI Przemysław Tyszka, Przemoc seksualna we wczesnośredniowiecznej…

Marcin Sierszyński · 2 września 2011 · literatura ·

Witaj szkoło! Premiera „Podręcznika dla klasy pierwszej” Tomasza Piątka

1 września, w czwartek, o godz. 19.00 zapraszamy do Księgarni Krytyki Politycznej w CK Nowy Wspaniały Świat na premierę Podręcznika dla klasy pierwszej Tomasza Piątka. Pod hasłem Witaj…

Marcin Sierszyński · 1 września 2011 · literatura ·



strony: « 1 2 3 4 5 6 »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca